Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polki zwycięstwem zakończyły fazę grupową ME U17

Polki zwycięstwem zakończyły fazę grupową ME U17

Na zakończenie fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 17 siatkarki reprezentacji Polski pewnie pokonały rówieśniczki z Bułgarii w trzech setach. Już wcześniej jednak straciły szansę na grę o medale.

Początek meczu należał do Bułgarek, które po zbiciu Denitsy Angelowej odskoczyły na 5:3, ale Polki dzięki Zofii Pinderskiej szybko wróciły do gry. Wymiana ciosów trwała w najlepsze, ale atak Kaliny Wenewej spowodował, że ponownie na prowadzeniu znalazły się przeciwniczki (14:12). Podopieczne Krzysztofa Janczaka nie dawały za wygraną, a po zbiciu Anny Dorywalskiej ponownie wróciły do gry. Zanosiło się nawet na batalię na przewagi, ale przy zagrywce Nataszy Ornoch biało-czerwone zyskały prowadzenie w końcówce (23:21). Udaną kontrę dołożyła Pinderska, a błąd rywalek zakończył zmagania w premierowej odsłonie (25:22).

W drugim secie Polki poszły za ciosem, a po ataku Pinderskiej zbudowały sobie solidną zaliczkę (4:1). Bułgarki nie dawały za wygraną, a po akcji Weroniki Petrowej odrobiły straty, ale po asie serwisowym Weroniki Janusz ponownie inicjatywę zaczęły przejmować biało-czerwone (10:8). Rywalki zaczęły mylić się w ataku, a seria zagrywek Dorywalskiej powiększyła dystans dzielący oba zespoły (17:11). W ataku pokazały się jeszcze Barbara Grejman i Janusz, a Bułgarki były coraz bardziej bezradne. W końcówce przy zagrywce Marieli Petrowej nieco poprawiły wynik, ale i tak ta część meczu padła łupem Polek (25:20).

Udany finisz fazy grupowej

W trzecim secie nie zamierzały się one zatrzymywać. Dobre serwisy Ornoch i blok dały im prowadzenie 6:2. Ale i tym razem rywalki nie składały broni. Po kontrze Angelowej wróciły do gry (8:8). W kolejnych minutach trwało siatkarskie przeciąganie liny, ale przy zagrywce Dorywalskiej biało-czerwone odskoczyły przeciwniczkom. Te myliły się w ataku i przegrywały już 14:18. Zbliżyły się jeszcze na 17:19, ale na więcej nie było ich stać. W końcówce udanymi kontrami popisały się Ornoch i Maja Koput, a ta część meczu padła łupem Polek 25:19.

Bułgaria – Polska 0:3
(22:25, 20:25, 19:25)