Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Minas Tênis Clube przedłużył umowy z czterema graczami

Minas Tênis Clube przedłużył umowy z czterema graczami

Najbardziej utytułowany klub brazylijskiej ekstraklasy męskiej Minas Tênis Clube w sezonie 2020/2021 przedłużył kontrakty z czterema zawodnikami – libero Maique Nascimento, przyjmującymi Nicolásem Lazo i Henrique Honorato oraz środkowym Matheusem Pinta Santosem.

Na czele zespołu pozostanie trener Nery Tambeiro, dla którego będzie to już siódmy z rzędu sezon w Minas Tênis Clube.  Sztab szkoleniowy uzupełniają: trener przygotowania motorycznego Davidson Alves, fizjoterapeuta Leandro Garcia i statystyk Luciano Minossi. Nowym asystentem pierwszego trenera został Fernando Martins.W zeszłym tygodniu klub poinformował o pozyskaniu Williama Arjony, który ma na swoim koncie między innymi sześć mistrzostw Brazylii, a przez ostatnie trzy lata reprezentował barwy innego brazylijskiego klubu – SESI São Paulo. Skład uzupełnią również młodzi gracze pozyskani z zespołu juniorskiego.

Dla Maique Nascimento będzie to piąty sezon w zespole Minasu. Zawodnik jest pewny siebie i wierzy, że drużyna będzie w stanie walczyć o wielkie osiągnięcia. – To będzie mój piąty sezon w koszulce Minas. Wierzę, że to będzie inny sezon ze względu na wszystko, przez co przechodzimy. Odnowiłem kontrakt, ponieważ kocham Minas, czuję się tu bardzo mile widziany przez wszystkich, od pracowników, po prezesa. Jestem dzieckiem Minas. Mam nadzieję, że grupa będzie ciężko pracować, aby osiągnąć nasz cel, którym jest bycie mistrzem Superligi. Życzę całemu zespołowi sukcesów – mówi libero.

Matheus Pinta Santos, który zakończył ostatni sezon jako najlepszy blokujący według statystyk Brazylijskiej Konfederacji Siatkówki (CBV), nie może się doczekać rozpoczęcia rozgrywek. – Jestem naprawdę podekscytowany możliwością zagrania kolejnego sezonu dla Minas. Nasza drużyna jest w tym roku bardzo mocna. Nie mogę się doczekać, kiedy będę grał i zobaczę, jak będzie wyglądał zespół. Mam nadzieję, że nasza drużyna osiągnie wszystkie cele, a nawet więcej, że w tym sezonie zostaniemy mistrzami – podkreśla środkowy, który będzie nosił koszulkę Minasu już trzeci sezon.

źródło: minastenisclube.com.br, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved