Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Milena Rasić: Mamy świetne siatkarki, ale ważniejsze jest być świetnym zespołem

Milena Rasić: Mamy świetne siatkarki, ale ważniejsze jest być świetnym zespołem

fot. FIVB

Reprezentacja Serbii kobiet od 2015 r. nie schodzi z podium najważniejszych imprez. Serbki zajęły drugie miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, zdobyły i obroniły mistrzostwo Europy, a także wywalczyły mistrzostwo świata. – Możemy się pochwalić, że mamy najlepszych zawodników na świecie, ale siatkówka to sport zespołowy, a jeden gracz, który powtarza „ja, ja, ja”, wystarczy, aby wszystko się rozpadło – skomentowała Milena Rasić, jedna z filarów kadry.

Serbki od 2015 r. notują świetną passę. Wszystko zaczęło się od brązowego medalu mistrzostw Europy, w tym samym roku wywalczyły jeszcze srebro Pucharu Świata. Również srebrny medal przywiozły z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W 2017 r. z kolei rozpoczął się istny złoty marsz – w mistrzostwach świata i dwukrotnie mistrzostwach Europy. Zdaniem Mileny Rasić prawdziwa drużyna powstała na igrzyskach olimpijskich w 2016 r. – Myślę, że wszystko zaczęło się na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Nie byliśmy faworytami, pojechaliśmy tam, aby dać z siebie wszystko, a cokolwiek się wydarzyło, byłoby dobrze. A potem pokonaliśmy USA w półfinale i nagle wszyscy zaczęli nam kibicować. Od tego momentu zyskaliśmy wsparcie z całego świata – przyznała środkowa.Urodzona w 1990 r. w Prisztinie zawodniczka jest jednym z filarów serbskiej kadry. Z drugiej strony próżno w tym zespole szukać słabych punktów – praktycznie wszystkie Serbki występują w najsilniejszych ligach świata. Wystarczy wspomnieć o takich siatkarkach jak Maja Ognjenović (Vekifbank Stambuł), Tijana Bošković (Eczacibasi Stambuł), Stefana Veljković (Igor Gorgonzola Novara), Brankica Mihajlović (Fenerbahce Stambuł) czy znana z występów w Polsce Jelena Blagojević (Developres Rzeszów). – Możemy się pochwalić, że mamy najlepsze siatkarki na świecie, ale siatkówka to sport zespołowy, a jeden gracz, który powtarza „ja, ja, ja”, wystarczy, aby wszystko się rozpadło – podkreśliła.

Występująca aktualnie w VakifBanku Stambuł zawodniczka przyznała, że w serbskiej kadrze panuje świetna atmosfera. – Granie w Serbii jest zaszczytem i wielką przyjemnością. Od samego początku, dołączając do zespołu, czujesz, że jesteś częścią czegoś dużego. Osiągnięć i przyjaciół, których tam poznajesz, nie można wyrazić słowami. Nasz sukces na przestrzeni lat mówi sam za siebie. Bez wspaniałej atmosfery, którą tworzymy w zespole, nie osiągnęlibyśmy tego. Mamy zespół marzeń, ale ważne jest, abyśmy byli prawdziwym zespołem – zaznaczyła.

Milena Rasić jest aktualnie jedną z najbardziej utytułowanych siatkarek. Trudno wymienić wszystkie indywidualne nagrody, ale z pewnością warto wspomnieć o tytule najlepszej środkowej igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, Klubowych Mistrzostw Świata 2016 i 2018, Final Four Ligi Mistrzyń 2017, mistrzostw świata 2018. Jako środkowa jest uniwersalną zawodniczką. – Jest to zasługa wszystkich trenerów, z którymi pracowałam. Pracowałem nad wszystkimi elementami, z wyjątkiem może przyjęcia. Wydaje mi się, że nie jestem zła w obronie, jak powiedziało mi wielu trenerów. Zaczynałam jako rozgrywająca, co aktualnie jest dla mnie niewiarygodne. Próbowałam każdej pozycji, raz grałam nawet jako libero w drużynie młodzieżowej mojego pierwszego klubu, Sumadija Arandjelovac – zakończyła zawodniczka.

źródło: FIVB, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę