Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miguel Tavares Rodrigues: Bycie kapitanem to duża odpowiedzialność

Miguel Tavares Rodrigues: Bycie kapitanem to duża odpowiedzialność

fot. rennesvolley35.fr

Bycie kapitanem to zawsze ogromna odpowiedzialność. W nadchodzącym sezonie 2020/2021 w drużynie Miedziowych funkcję tę będzie pełnił rozgrywający Miguel Tavares Rodrigues. Portugalczyk w Polsce czuje się bardzo dobrze i w Lubinie pozostał na drugi rok. Lider lubinian opowiedział mediom klubowym, czym dla niego jest to wyróżnienie oraz jak ocenia zespół przed zbliżającym się sezonem.

Bycie kapitanem to duża odpowiedzialność, ale jestem bardzo szczęśliwy i dumny z tego, że klub mi zaufał. Koledzy z drużyny zaakceptowali wybór i uwierzyli we mnie jako w kapitana i zawodnika. Oczywiście razem ze sztabem szkoleniowym, bo była to decyzja wszystkich – skomentował wybór kapitana Tavares.Co dla ciebie znaczy bycie kapitanem?

– Myślę, że nie muszę robić wiele więcej niż do tej pory. Daję z siebie wszystko, jestem profesjonalnym siatkarzem, staram się dzielić doświadczenie z kolegami z drużyny. Robię wszystko dla dobra zespołu i cieszę się grą najbardziej, jak to możliwe. Uważam, że kapitan jest odpowiedzialny za atmosferę w drużynie. Czuwa nad tym, by zawodnicy dobrze się czuli w zespole, wita nowych kolegów i pomaga się im zaadaptować. I to chyba tyle z ekstra obowiązków. Zresztą, robię to z radością, bo lubię poznawać ludzi, lubię wiedzieć, że możemy razem walczyć i mogę im ufać.

Jakie cechy charakteru ma dobry kapitan?

– Powinien być liderem, nie bać się mówić głośno tego, co myśli i mieć na uwadze zawsze dobro całej drużyny. Nawet jeśli coś nie wychodzi, trzeba to powiedzieć. Trzeba być tym „złym”, który się czepia, bo jeśli jest to dla dobra drużyny – każdy to zrozumie prędzej czy później.

Myślisz, że jesteś taki?

– Zobaczymy! Czas pokaże…

Jak się czujesz w Polsce?

– Świetnie, to piękny kraj. Moja dziewczyna również bardzo dobrze czuje się w Polsce. Cieszę się tym drugim sezonem tutaj. W sumie dzięki koronawirusowi, który przyniósł nie tylko złe sytuacje, mamy szansę trenować wszyscy razem od samego początku. Normalnie byłbym teraz z kadrą narodową. Miło jest być z drużyną od pierwszego dnia przygotowań. W zeszłym roku przyjechałem 2 tygodnie przed startem rozgrywek, więc nie była to dla mnie najlepsza opcja, by zacząć pracę w nowej drużynie. W tym sezonie czuję się dużo pewniej.

Co możesz powiedzieć o swojej drużynie w tym sezonie?

– To grupa zawodników, którzy walczą o każda piłkę i nigdy się nie poddają. Bardzo ciężko pracujemy na treningach i widzę w chłopakach ogromną motywację. Jestem naprawdę ciekawy, co możemy osiągnąć na boisku. Myślę, że jeśli nadal będziemy cieszyć się grą i dobrze bawić, pracując ciężko podczas treningów, wszystko będzie dobrze.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved