Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

ME U-17 M: Brązowy medal dla Polski

fot. cev.eu

Polska siatkówka może pochwalić się kolejnym sukcesem na arenie międzynarodowej. Prowadzona przez trenera Konrada Copa reprezentacja chłopców do lat 17 zdobyła brązowe medale mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej. W starciu decydującym o medalu biało-czerwoni pokonali Włochów 3:1.

Początek meczu był wyrównany, jednak inicjatywa była po stronie Polaków, którzy zbudowali przewagę przy zagrywce Stanisława Chacińskiego (11:5). Włosi starali się walczyć, jednak biało-czerwoni pewnie utrzymywali prowadzenie (15:8). Dopiero w drugiej części seta Azzurri odrobili część strat za sprawą trudnego serwisu Giacomo Russo i błędów rywali (14:17). Gdy zatrzymany został Bartłomiej Potrykus Włosi złapali kontakt punktowy (17:18), a po asie serwisowym Tomaso Barotto było już po 18. W końcówce między zespołami toczyła się zacięta walka, jednak ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z południa Europy i wygrali 25:23.Podrażnieni porażką Polacy mocno otworzyli drugą partię (4:1). Przy mocnej zagrywce Artura Brzostowicza powiększyli dystans (11:3). Podobnie jak w pierwszym secie biało-czerwoni spokojnie utrzymywali przewagę (15:8). Tym razem nie pozwolili rywalom wrócić do gry – w końcówce zepsute zagrywki Włochów dały im piłki setowe, a drugą z nich wykorzystał Potrykus (25:16).

Początek trzeciej odsłony meczu był najbardziej wyrównany (5:5). Polakom udało się co prawda na chwilę odskoczyć (9:7), jednak Włosi szybko zniwelowali różnicę, a kilka akcji później objęli prowadzenie po kontrze Lorenzo Magliano (14:12). Im również nie udało się utrzymać przewagi, po ataku Brzostowicza było już po 14. Zacięta walka toczyła się do samej końcówki, w której as serwisowy Wiktora Gołębiowskiego pozwolił biało-czerwonym przejąć inicjatywę (21:19). Azzurri ponownie doprowadzili do wyrównania i o wyniku decydowała gra na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali Polacy i wygrali 29:27 po dwóch błędach rywali.

Wyszarpane zwycięstwo dodało sił Polakom i od początku czwartego seta narzucili oni rywalom swoje warunki gry, budując znaczącą przewagę przy zagrywce Potrykusa (7:1). Gdy w polu serwisowym pojawił się Chaciński dystans wzrósł do dziewięciu punktów (14:5). W drugiej części tej partii biało-czerwoni stracili nieco koncentracji, przez co zaczęli popełniać błędy w ataku, chociaż wciąż utrzymywali prowadzenie (19:14). W końcówce opanowali jednak sytuację i zdominowali rywali, ostatecznie wygrywając 25:16 po asie serwisowym Chacińskiego i zepsutej zagrywce Francesco Barretty.

Włochy – Polska 1:3
(25:23, 16:25, 27:29, 16:25)

Składy zespołów:
Włochy: Mariani, Magliano (17), Latella (7), Russo (3), Giacomini (11), Barbotto (22), Bonisoli (libero) oraz Melonari, Barretta (3), Filippelli
Polska: Chaciński (15), Szpernalowski (1), Potrykus (17), Gołębiowski (8), Brzostowicz (21), Nowak (8), Granieczny (libero) oraz Kapuściński, Nowik, Kubacki, Jańczyk (1)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej ME U-17

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę