Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Mielnik: Za miesiąc, dwa będziemy mądrzejsi

Mateusz Mielnik: Za miesiąc, dwa będziemy mądrzejsi

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Mecze pierwszej kolejki o niczym jeszcze nie decydują – ani o przegranym, ani zwycięskim sezonie – mówi Mateusz Mielnik, trener Lechii Tomaszów Mazowiecki. Jego podopieczni zainaugurują rozgrywki TAURON 1. Ligi wyjazdowym spotkaniem z BKS Visłą Proline Bydgoszcz.

Jak podkreślił Mateusz Mielnik w składzie bydgoskiego zespołu zaszły w porównaniu z poprzednim sezonem zmiany. Obecnie jest to mieszanka rutyny oraz doświadczenia z młodością. To pierwsze tworzą tacy gracze jak Tomasz Bonisławski, Kamil Gutkowski czy Wojciech Kazimierczak. – Zdajemy sobie sprawę jak trudne czeka nas zadanie – dodaje trener Lechii.



Siatkarze Lechii w okresie przygotowawczym rozegrali dziesięć spotkań. Zobaczyliśmy zespół m.in. w Memoriale Wiesława Gawłowskiego, gdzie jak podkreśla trener Mielnik, „jego podopieczni rozegrali dwa różne spotkania”. Brakowało przede wszystkim stabilizacji, gra falowała.

Mamy nowego rozgrywającego Krzysztofa Bieńkowskiego. Dla nas najważniejsze było jest zgrywanie zespołu. Zdajemy sobie sprawę, że ten okres jeszcze potrwa po starcie rozgrywek. Potrzebny jest czas, podobnie jak innym zespołom. W pierwszej rundzie będziemy starali się zebrać jak najwięcej punktów. Potem będziemy bardziej zorientowani co do naszych możliwości oraz rywali – mówi Mateusz Mielnik.

Mateusz Mielnik jest nowym trenerem w Lechii. Poprzednio pracował w Legii Warszawa. Bydgoski klub poprowadzi Michał Masny. Słowak ma za sobą bogatą karierę sportową w kilku polskich klubach, a niektóre z nich należały do czołówki PlusLigi. Teraz zajmie miejsce na ławce trenerskiej i będzie przekazywać swoje bogate doświadczenie młodszym kolegom.

Jeżeli chodzi o możliwości poszczególnych drużyn w TAURON 1.Lidze, to zdaniem Mateusza Mielnika jest sporo znaków zapytania. W gronie potencjalnych mocarzy trener Lechii wymienia m.in. zespoły z Wrocławia, Będzina i Częstochowy. Duże możliwości tkwią w drużynie ze Świdnika. – Za miesiąc, dwa będziemy mądrzejsi. Jak co roku na zapleczu PlusLigi jest kilka silnych ekip. Rozgrywki zapowiadają się ciekawie – kończy Mateusz Mielnik.

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę