Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Mielnik: W trakcie sezonu każdy coś wniesie

Mateusz Mielnik: W trakcie sezonu każdy coś wniesie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy 20 lipca. Zajęcia mamy cay czas u siebie. Warunki są dobre. Jest sala i siłownia. Właśnie kończymy piąty tydzień zajęć i wchodzimy w ten przyjemniejszy czas przygotowań czyli granie sparingów – mówi trener Lechii Tomaszów Mazowiecki Mateusz Mielnik.

Zajęcia tomaszowian zakłóciła poważna kontuzja rozgrywającego Bartłomieja Neroja, który jest po operacji i na pewno trener Mielnik przez jakiś czas nie będzie mógł skorzystać z usług mistrza świata juniorów z 2003 roku.W zajęciach mieliśmy ostatnio czas bardzo intensywnej pracy. Obciążenia na siłowni łączyły się ze skakaniem. Skoków na treningach było coraz więcej – podkreśla Mateusz Mielnik. Jego podopieczni zagrali pierwszy sparing przed sezonem 2022/23. Wybór padł na Legię Warszawa, która później przyjedzie do Tomaszowa Mazowieckiego.

W czwartkowe popołudnie trenerzy obu drużyn umówili się na rozegranie czterech setów. Padł wynik 1:3 (17:25, 24:26, 33:31, 17:25). – Zagrała cała czternastka jaką zabrałem do Warszawy. To co zawodnicy zaprezentowali mnie satysfakcjonuje. Myślę, że w trakcie sezonu każdy z nich coś wniesie. Były dwie emocjonujące końcówki. Jedna nam nie wyszła. Za nami ciężki okres pracy. Teraz będziemy skupiać na siatkówce – podsumował pierwszy sparing swojego zespołu Mateusz Mielnik.

Wybór Legii do sparingów, poza tym, że jest to wymagający partner, łączył się również z dogodnym dojazdem. Tomaszów i Warszawa są znakomicie skomunikowane. Sezon będzie długi więc jeszcze najeździmy się. Do stolicy zabraliśmy dwóch juniorów. Chcę przed sezonem sprawdzić jak najwięcej zawodników. Każdy z graczy kadry Lechii ma obecnie czystą kartę, każdy ma takie same szanse zakwalifikowania się do podstawowej szóstki – powiedział trener Lechii.

Tomaszowski szkoleniowiec podkreślił, że w Lechii wszystko jest znakomicie poukładane. Priorytetem jest pierwszy zespół, ale pamięta się o szkoleniu i to jest również ważny odcinek pracy klubowej.

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę