Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Masłowski: Naszym celem był awans do fazy play-off

Mateusz Masłowski: Naszym celem był awans do fazy play-off

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom zajęli w przedwcześnie zakończonym sezonie siódmą lokatę. –  Naszym celem było zakwalifikowanie się do fazy play-off i to zrealizowaliśmy. Co by było dalej? Tego niestety się już nigdy nie dowiemy … – ocenił sezon libero radomskiego zespołu, Mateusz Masłowski.  –  Zawsze dawałem z siebie maxa, ale wiem też, że stać mnie na więcej – powiedział na temat swojej postawy w tym sezonie. W następnych rozgrywkach PlusLigi siatkarz ten również będzie bronił barw drużyny z Radomia.

Siódme miejsce Cerrad Czarnych Radom w przerwanym przez pandemię sezonie to wynik zgodny z waszymi oczekiwaniami, czy jednak jest poczucie rozczarowania? Jak ogólnie ocenisz ten sezon w wykonaniu swojej drużyny?Mateusz Masłowski: – Szkoda, że tak to wszystko się skończyło, bo zaczęliśmy grać coraz lepiej i sprawiliśmy parę niespodzianek. Naszym celem było zakwalifikowanie się do fazy play-off i to zrealizowaliśmy. Co by było dalej? Tego niestety się już nigdy nie dowiemy ...

Czy jest jakiś mecz z tego sezonu, który szczególnie utkwił tobie w pamięci?

– Było ich parę. Szczególnie u nas w hali, gdzie nasi kibice tworzyli niesamowitą atmosferę. Jednak jakbym miał wybrać tylko jeden, to myślę, że wskazałbym ten przeciwko drużynie Asseco Resovii w Radomiu, ponieważ towarzyszyły mi przy nim największe emocje.

Dla ciebie indywidualnie był to pierwszy sezon w barwach radomskiego klubu. Czy jesteś zadowolony ze swojej postawy na boisku i postępów jakie zrobiłeś w ostatnich miesiącach?

– Zawsze dawałem z siebie maxa, ale wiem też, że stać mnie na więcej. Wiadomo, że zawsze może być lepiej, ale bardzo doceniam to jaką pracę wykonaliśmy w trakcie tego krótszego sezonu.

Na ile pandemia koronawirusa utrudniła w twoim przypadku negocjacje w sprawie nowej umowy z Cerrad Czarnymi Radom?

– Na szczęście mnie nie dotknął problem wpływu pandemii koronawirusa w kontekście negocjacji kontraktu na przyszły sezon.

Wszelkie ograniczenia związane z pandemią powoli zostają luzowane, można już na przykład wyjść pobiegać, pojeździć na rowerze, pogracć w siatkówkeę plażową. To na pewno duże ułatwienie, jeżeli chodzi o podtrzymanie formy. W jaki sposób ty starasz się w tym momencie utrzymywacć dyspozycję i wypełnić czas, kiedy trening z drużyną jest niemozżliwy?

– Było ciężko, gdy praktycznie nie można było wychodzić z domu. Jednak teraz jest już coraz więcej możliwości, więc obecnie z podtrzymywaniem formy nie mam problemu. Trenuję na własnej siłowni, zbudowałem też mini boisko przy domu, także jakoś sobie radzę. Teraz faktycznie doszła jeszcze możliwość grania w plażówkę i styczność z piłką mam cały czas.

Jak tak długa przerwa od siatkówki, od rywalizacji oraz obowiązujące ograniczenia wpływają na formę mentalną przyzwyczajonego do wysiłku i adrenaliny sportowca?

– Jest to też odpoczynek dla nas. Jednak nie będę ukrywał, że zaczyna brakować mi już tej rywalizacji i szukam jej gdzie tylko się da. Od grania w FIFĘ po mecze w siatkówkę przy domu.

Władze ligi zdecydowały o przyspieszeniu początku kolejnego sezonu. Jesteś optymistaą, że rozgrywki w sezonie 2020/2021 rozpoczną sieę bez problemów? 

– Mam nadzieję, że tak. Jednak jak będzie, to czas pokaże. 

Na koniec zapytam jak się zapatrujesz na pomysł rozegrania ligi letniej, granej na piasku w czteroosobowych zespołach?

– Byłoby to coś nowego i pewnie każdy ma swoje zdanie na ten temat. Jeśli takie coś faktycznie się odbędzie, to chętnie spróbuje swoich sił bo przynajmniej mógłbym sobie w końcu poatakować (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę