Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mateusz Grabda: Trzy wygrane bardzo nas cieszą

Mateusz Grabda: Trzy wygrane bardzo nas cieszą

fot. eyof2022.com

– Pierwszy mecz w mistrzostwach Europy zagramy ze Słowacją i podejdziemy do tego spotkania tak, jakby jego stawką był złoty medal. Nasz stosunek do następnego rywala będzie identyczny. I tak do końca turnieju – powiedział trener kadry U-20 Mateusz Grabda.

W środę juniorzy zakończyli serię spotkań sparingowych ze swoimi rówieśnikami z Czech. W pierwszym spotkaniu, wszystkie odbyły się w Sulejowie, Polacy wygrali 3:1 (25:15, 19:25, 33:31, 25:17), w drugim 3:2 (19:25, 25:15, 25:20, 21:25, 15:11), a na koniec w grze treningowej padł wynik 3:1 (21:25, 25:23, 25:21, 15:12).Co prawda zwycięstwa w sparingach punktów nie dają, ale trzy wygrane z wymagającym rywalem bardzo nas cieszą. Zwycięstwa dodają m.in. pewności siebie, przekonania, że to co robimy na treningach ma sens. Widzimy, że elementy, które przed miesiącem wykonywaliśmy słabiej, teraz są lepiej grane. Cieszy nasza gra w systemie blok-obrona czy zmienność rytmu zagrywki. Każdy z zawodników otrzymał szansę zaprezentowania swoich umiejętności i żaden nie zawiódł – powiedział Mateusz Grabda.

Przypomnijmy, że w lipcu w XVI Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy Bańska Bystrzyca 2022 Polska przegrała z Czechami 0:3. Tym razem nasi juniorzy byli wyraźnie lepsi.

Polski szkoleniowiec przypomniał, że reprezentacja U-20, wówczas w 18-osobowym składzie, przygotowania do ME juniorów we Włoszech rozpoczęła 20 czerwca. – Od tego czasu ciężko pracujemy, świadomi celu i wyzwania, przed jakim stoimy. Zawodników nie trzeba było mobilizować. Atmosfera w drużynie jest od początku bardzo dobra – podkreślił Mateusz Grabda.

Przed odlotem do Włoch reprezentacja Polski spotka się na krótkim zgrupowaniu w Nowym Dworze Mazowieckim (11-14 września). Mistrzostwa Europy U-20 juniorów rozegrane zostaną od 17 do 29 września we włoskich Montesilvano i Vasto. W fazie grupowej Polska zagra kolejno ze Słowacją, Serbią, Francją, Słowenią i Włochami. W grupie drugiej (Vasto) będą rywalizować: Portugalia, Grecja, Czechy, Finlandia, Bułgaria i Belgia. Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinału.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę