Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Mateusz Grabda: O wyniku mogą decydować niuanse i pojedyncze akcje

Mateusz Grabda: O wyniku mogą decydować niuanse i pojedyncze akcje

fot. Mateusz Bosiacki - tauron1liga.pl

– Nie możemy wybiegać w przyszłość, a koncentrować się na każdym następnym pojedynku, niezależnie od tego, czy będziemy grali ze Słowacją, czy na koniec fazy grupowej z Włochami. Każde spotkanie mamy traktować tak, jakby był to już mecz rozgrywany o mistrzostwo Europy – powiedział przed wylotem do Włoch na czempionat Starego Kontynentu juniorów trener reprezentacji Polski Mateusz Grabda.

Czuć już emocje przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy juniorów?Mateusz Grabda:Oczywiście, że czuć już emocje, ale mają one pozytywny charakter. Bardzo dobrze przepracowaliśmy cały okres przygotowawczy do mistrzostw Europy. W międzyczasie wzięliśmy udział w igrzyskach młodzieżowych w Bańskiej Bystrzycy. W nich graliśmy mecze z rywalami, z którymi też będziemy walczyli w czempionacie. Pracę zaczęliśmy 20 czerwca w Zakopanem. Priorytetem są mistrzostwa, które zaczynają się za kilka dni. Za nami owocny okres w ciężką pracę. Grupa jest bardzo pracowita. Z treningu na trening i ze sparingu na sparing chłopaki wyglądają coraz lepiej. Przede wszystkim wszyscy zawodnicy są zdrowi. Do dyspozycji mam 14 siatkarzy chętnych do gry.

Czyli ostatnie sparingi z Niemcami potwierdziły dobrą dyspozycję?

– Wiadomo, że wygrane w sparingach nie dadzą nam punktów do tabeli w mistrzostwach Europy, ale budują pewność siebie u zawodników. Wyniki meczów kontrolnych potwierdziły, że nasza praca zmierza w dobrym kierunku. Oczywiście, mistrzostwa Europy będą rządziły się swoimi prawami. W każdym meczu będziemy musieli walczyć. Nie zakładamy sobie dalekosiężnych celów, a będziemy koncentrować się na każdym następnym spotkaniu. Wiadomo, że każda drużyna, która zagra w mistrzostwach Europy, będzie chciała zdobyć medal. My też mamy taki cel, ale przede wszystkim mamy skupić się na drodze do osiągnięcia tego celu. Jeśli w każdym spotkaniu damy z siebie 100%, to jest szansa na osiągnięcie korzystnego wyniku.

A grupa nie jest łatwa…

– Poszczególne drużyny prezentują zbliżony poziom, więc o wyniku mogą decydować niuanse i pojedyncze akcje. Dlatego szczególnie, kiedy trenowaliśmy fragmenty gry, uwagę przykładaliśmy do pojedynczych akcji. Zależało nam na tym, aby każda z nich była dopieszczona na 100%, aby nie odpuszczać żadnej piłki i dążyć do tego, aby w każdym treningu dawać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że formę, którą prezentowaliśmy w ostatnich sparingach, potwierdzimy również we Włoszech.

Czyli z optymizmem ruszacie do Włoch?

– Oczywiście, na mistrzostwa Europy jedziemy spełniać swoje marzenia. Będziemy reprezentować Polskę, grać z orzełkiem na piersi, co jest wielkim wyróżnieniem, ale wiąże się też z odpowiedzialnością. Nie możemy wybiegać w przyszłość, a koncentrować się na każdym następnym pojedynku, niezależnie od tego czy będziemy grali ze Słowacją, czy na koniec fazy grupowej z Włochami. Każde spotkanie mamy traktować tak jakby był to już mecz rozgrywany o mistrzostwo Europy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę