Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Bieniek: Mamy dużo rzeczy do poprawy

Mateusz Bieniek: Mamy dużo rzeczy do poprawy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski w czwartek i piątek mierzyła się z niemiecką kadrą. Dla obu ekip były to pierwsze mecze kontrolne w tym sezonie. W pierwszym z nich 3:2 triumfowali Niemcy, w kolejnym lepsi okazali się biało-czerwoni. – To, że rozegraliśmy w tych sparingach aż dziesięć setów na pewno nam pomoże, gramy w mocno zmienionym składzie, całkowicie zmieniona jest chociażby linia przyjęcia. To więc idealny moment na to, żeby to wszystko podogrywać – mówił po drugim pojedynku środkowy bloku polskiej kadry, Mateusz Bieniek. 

Pierwsze spotkanie Polska – Niemcy odbyło się w Katowicach, kolejne już w Sosnowcu. W pierwszym z nich lepsi okazali się podopieczni Michała Winiarskiego, triumfując 3:2, ale w piątek ze zwycięstwa w Sosnowcu mogli cieszyć się Polacy. – To przyjemna hala, ale najważniejsze jest to, że wygrywamy – krótko skomentował Mateusz Bieniek.Oba pojedynki kończyły się tie-breakami, co daje sporo materiału do analizy, a siatkarzom pozwala lepiej poczuć się ze sobą na boisku. – To, że rozegraliśmy w tych sparingach aż dziesięć setów na pewno nam pomoże, gramy w mocno zmienionym składzie, całkowicie zmieniona jest chociażby linia przyjęcia. To więc idealny moment na to, żeby to wszystko podogrywać, a takie rzeczy najłatwiej szlifować właśnie w trakcie rozgrywania meczów takich jak te – podsumował środkowy polskiej kadry.

Trudno spodziewać się, żeby na tym etapie sezonu kadrowego siatkarze grali na wysokim poziomie. W obu meczach kontrolnych nie brakowało prostych błędów czy też problemów w komunikacji. Dla podopiecznych Nikoli Grbicia najważniejsze będą olimpijskie kwalifikacje, które rozpoczną się dopiero pod koniec września i to wtedy potrzebna będzie najwyższa forma. – Nasza gra w tych sparingach mocno falowała, było sporo takich momentów, w których nie graliśmy równo. Gdybyśmy jednak na tym etapie sezonu grali niesamowicie, to dopiero wtedy mielibyśmy się o co martwić. Gramy średnio, mam dużo rzeczy do poprawy i wiemy, nad czym musimy pracować – nie ukrywał Mateusz Bieniek. To między innymi on znalazł się w składzie na pierwszy turniej Ligi Narodów, który dla biało-czerwonych rozpocznie się 7 czerwca w Japonii.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę