Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mariusz Łysiak: Jeżeli będą omijać nas kontuzje, na pewno będziemy prezentować się solidnie

Mariusz Łysiak: Jeżeli będą omijać nas kontuzje, na pewno będziemy prezentować się solidnie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mickiewicz Kluczbork poprzedni sezon zakończył na 13. miejscu Tauron 1. Ligi, co zdecydowanie nie było powodem do zadowolenia. Teraz zespół z Kluczborka liczy na poprawę tego wyniku. – Sport już nauczył mnie pokory, więc nie chciałbym spekulować na temat miejsca, które możemy zająć w najbliższym sezonie – powiedział w rozmowie z nto.pl prezes Mickiewicza Kluczbork Mariusz Łysiak.

Ekipa z Kluczborka nie miała szczęścia w poprzednim sezonie. Zdarzało się, że treningi odbywały się w okrojonym składzie, co przełożyło się na słaby wynik Mickiewicza, choć klub utrzymał się na zapleczu PlusLigi.Utrzymanie zapewniliśmy sobie kilka kolejek przed końcem, ale oczywiście w żaden sposób nas to nie satysfakcjonowało. Po raz trzeci z rzędu celowaliśmy bowiem w awans do play-off – powiedział Mariusz Łysiak, prezes i trener Mickiewicza, który szczerze przyznał, że słabszy wynik to pokłosie problemów zdrowotnych. – Niestety, w zdecydowanie największym stopniu plany pokrzyżowały nam liczne kontuzje. Nie było w Tauron 1 Lidze innej drużyny, która miałaby podobne problemy. Nasi gracze wcale jednak często nie doznawali urazów na treningach klubowych, tylko na przykład na zgrupowaniach reprezentacji. Wielokrotnie trenowaliśmy w okrojonym składzie, a nawet doszło do tego, że kluczowy mecz w Sulęcinie, wygrany przez nas 3:1, rozgrywaliśmy w zaledwie 8-osobowym składzie. Mamy nadzieję, że limit pecha został już wyczerpany – podkreślił Łysiak.

Jego zespół nowy sezon Tauron 1. Ligi rozpocznie w połowie września, na wyjeździe zmierzy się z Gwardią Wrocław. W klubie z Kluczborka liczą, że kolejne rozgrywki będą bardziej udane. – Sport już nauczył mnie pokory, więc nie chciałbym spekulować na temat miejsca, które możemy zająć w najbliższym sezonie – przyznał prezes i szkoleniowiec ekipy z Kluczborka. Przed startem sezonu trudno jednak wyrokować. – Będzie to zależeć od wielu czynników, głównie zdrowotnych. Tauron 1 Liga z roku na rok jest coraz mocniejsza. Jeżeli jednak będą omijać nas kontuzje, na pewno będziemy prezentować się solidnie – zapowiedział Mariusz Łysiak.

Cały materiał w serwisie nto.pl

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę