Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Maria Elisa i Maria Clara wracają na piasek

Maria Elisa i Maria Clara wracają na piasek

fot. FIVB

Brazylijki pojawią się ponownie na boisku w tym tygodniu po ponad roku nieobecności na plaży. Weteranki Maria Elisa Antonelli i Maria Clara Salgado, które rozegrały ponad 300 imprez FIVB Beach Volleyball World Tour, pojawią się ponownie w Saquarema w tym tygodniu.

Obie zawodniczki ostatni raz startowały w listopadzie 2019 roku. Krótko po tym Maria Elisa, olimpijka z 2012 roku w Londynie, dowiedziała się, że spodziewa się swojego pierwszego syna, Lucca, który urodził się w lipcu zeszłego roku.Po powrocie będzie współpracować z Talitą Antunes, po tym, jak 9 lat temu pojawiła się z nią w Londynie. Para weźmie również udział w marcowym 4-gwiazdkowym turnieju World Tour w Doha.

– Jestem podekscytowana, ale też bardzo realnie stąpam po ziemi – powiedziała Maria Elisa. – Naszym głównym celem jest radzenie sobie dobrze w World Tour, a gra w tym turnieju pomoże mi odzyskać formę. Mój zespół był bardzo cierpliwy i rozumiał moje potrzeby i ograniczenia, co sprawia, że ​​czuję się z tym naprawdę dobrze. Talita niedawno urodziła dziecko, więc rozumie moje zmagania i cieszę się, że możemy napisać nowy rozdział w naszej historii jako zespołu.

Podczas gdy Maria Elisa nie zadebiutuje w turnieju, dopóki nie rozpocznie się runda zasadnicza w piątek, Maria Clara zagra w czwartkowych kwalifikacjach, z których awansuje osiem par. 37-letnia siatkarka,  która po raz pierwszy pojawiła się na World Tour w 2000 roku i większość ostatnich 20 lat spędziła w parze ze swoją siostrą Karoliną, zagra z 28-letnią Julianą Simoes.

– Cieszę się, że wrócę i będę grała z Julianą – powiedziała Maria Clara. – Zaczniemy w kwalifikacjach, więc każdy mecz ma dla nas znaczenie. Po tak długim czasie rozłąki z boiskiem, właściwie jestem z tego zadowolona. Pomoże mi to odzyskać rytm. Przed nami długa droga, więc do niczego się nie spieszę. Chcę tylko znowu poczuć piasek między palcami i dobrze się bawić.

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę