Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marco Falaschi: Zdaję sobie sprawę z tego, jaka będzie moja rola w Lube

Marco Falaschi: Zdaję sobie sprawę z tego, jaka będzie moja rola w Lube

fot. Aleksandra Twardowska

– To były bardzo krótkie negocjacje. Rozmawiałem z Fefe De Giorgim oraz Beppe Cormio i w ciągu 48 godzin od tych rozmów podpisałem kontrakt. Moja decyzja była podyktowana zarówno marką, jaką reprezentuje klub, jak i gwarancją spokojnego sezonu po sytuacji związanej z Covid-19 – o negocjacjach i ekspresowej decyzji mówi nowy rozgrywający Cucine Lube Civitanova – Marco Falaschi.

Niechętnie żegnałeś się ze Sieną?Marco Falaschi: – Zdecydowanie tak. Gdyby to wszystko się nie wydarzyło moglibyśmy walczyć z moimi kolegami o awans do Superligi. Serie A2 to naprawdę dobre rozgrywki, w klubie stworzyliśmy kolektyw, bardzo dobrze się tutaj odnalazłem.

Do tego Siena jest w Toskanii, byłeś więc w domu.

– I to właśnie wpłynęło na moją decyzję w ubiegłym roku, kiedy zdecydowałem się zmienić Serie A na A2. Nie był to jednak jedyny argument, dla którego zdecydowałem się wtedy na grę w Sienie. Wybrałem klub ze względu na projekt, jaki tutaj przygotowano. Te pozytywne odczucia potwierdza też fakt, z jakim zrozumieniem odebrano informację, o moim przyjęciu propozycji Civitanovy.

Do Lube ma przyjść również Luciano De Cecco. Nie masz obaw przed byciem drugim rozgrywającym?

– Strach nie jest uczuciem, które towarzyszy mi ogólnie, a tym bardziej w obecnej sytuacji. Po rozmowie z Fefe doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jaka będzie moja rola w drużynie. Mam być wsparciem dla pierwszego rozgrywającego, 18 lat temu byłem w podobnej sytuacji w Santa Croce z Bendandim jako pierwszym. Zmienia się perspektywa, cel jest jednak ten sam.

Pozycja rozgrywającego w dream teamie, jakim jest Lube, dla 33-letniego zawodnika jest punktem docelowym?

– To raczej bodziec, a nie punkt docelowy. Na pewno być częścią zespołu jakim jest Lube będzie ekscytującym doświadczeniem. Moja rola na boisku  jednak się nie zmienia w zależności od tego, z kim przyjdzie mi grać. To jednak powód, aby grać jeszcze lepiej.

W najbliższych tygodniach poszczególne fazy aktywności we Włoszech mają być odmrażane. Pojedziesz już do Civitanovy?

– Czekamy na przepisy pozwalające zrozumieć, jak możemy się zachować. W międzyczasie jestem cały czas w domu – w Santa Croce i kontynuuję treningi indywidualne.

źródło: inf. własna, volleynews.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę