Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Marco Bonitta trenerem siatkarek Słowenii, Ferhat Akbas – Chorwacji

Marco Bonitta trenerem siatkarek Słowenii, Ferhat Akbas – Chorwacji

Włoski trener Marco Bonitta znalazł nową pracę po tym, jak w połowie grudnia został zwolniony przez Indykpol AZS Olsztyn, klub PlusLigi. Teraz wraca do siatkówki kobiecej. Według informacji Sport.pl Bonitta zostanie nowym trenerem reprezentantek Słowenii. Z kolei selekcjonerem reprezentacji Chorwacji został dobrze znany w Polsce turecki szkoleniowiec Ferhat Akbas.

Marco Bonitta był jednym z najgorętszych trenerskich nazwisk w siatkarskim środowisku w ostatnich tygodniach. Jednak nie ze względu na swoje wyniki, a na fakt, że jego klub Indykpol AZS Olsztyn 11 grudnia zakończył z nim współpracę w dość kontrowersyjnych okolicznościach.Włoch został zwolniony po tym, jak w mediach coraz częściej zaczęto mówić o złych nastrojach w drużynie i pogorszeniu atmosfery, które miało mieć swoje źródło właśnie w zachowaniu Bonitty. Według dziennikarzy „Gazety Olsztyńskiej” swoich współpracowników „traktował jak g***o” i w Olsztynie mieli go dość niemal wszyscy współpracownicy.

Polskę Bonitta skreślił zatem sporą czerwoną linią i raczej nie wróci tu już do pracy. A przecież prowadził nie tylko klub PlusLigi z Olsztyna, a także reprezentację Polski siatkarek w latach 2007-2008. I co ciekawe, to właśnie siatkówka kobiet jest jego kolejnym, dość zaskakującym kierunkiem. Wydawało się, że szkoleniowiec dał sobie z nią spokój po opuszczeniu Włoszek w 2017 roku. To jednak droga sprawdzona przez trenera i dokładnie ta, na której odnosił największe sukcesy.

Wygląda jednak na to, że nie miał zbyt wielu ofert w męskich klubach i postawił na powrót do siatkówki reprezentacyjnej w wydaniu kobiecym. Według informacji Sport.pl Bonitta zostanie nowym trenerem reprezentantek Słowenii. Bonitta zastąpi tam obecnego trenera IŁ Capital Legionovii, Alessandro Chiappiniego, który niedawno był jednym z oficjalnych kandydatów na stanowisko trenera reprezentacji Polski siatkarek. Ostatecznie Polski Związek Piłki Siatkowej postawił jednak na Stefano Lavariniego. Największym osiągnięciem trenerskim Marco Bonitty jest doprowadzenie reprezentacji Włoch kobiet do złota mistrzostw świata w 2002 roku, a także dwukrotnego wicemistrzostwa Europy w latach 2001 i 2005. W 1998 i 1999 roku zostawał też mistrzem Włoch z zawodniczkami Foppapedretti Bergamo.

 

Nowego selekcjonera mają również reprezentantki Chorwacji, Danielle Santarelliego na tym stanowisku zastąpi obecny szkoleniowiec Eczacibasi Stambuł Ferhat Akbas. Turecki szkoleniowiec dwa sezony prowadził Chemika Police, z którym sięgnął po dwa złote medale mistrzostw Polski i dwa Puchary Polski. Wcześniej AKbas pracował w CSM Bukareszt, w lidze chińskiej oraz był asystentem w VakifBanku Stambuł. Ma również doświadczenie w pracy z reprezentacją Turcji oraz Japonii.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę