Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marcin Widera: Czas gra na naszą korzyść

Marcin Widera: Czas gra na naszą korzyść

Siatkarki Energa MKS Kalisz udanie zainaugurowały rozgrywki w Tauron Lidze. Kaliski zespół po zaciętym, pięciosetowym pojedynku pokonały BKS Bostik Bielsko-Biała. Najlepszą zawodniczką spotkania została Karolina Drużkowska.

Jestem bardzo szczęśliwy i myślę, że zespół tak samo, ze zwycięstwa. Niosła nas publika na hali dlatego, że trybuny były szczelnie wypełnione. Myślę, że nam to bardzo pomogło. Lepiej nie mogliśmy sobie wyobrazić startu sezonu niż od zwycięstwa. Początek tego trzeciego seta trochę nam uciekł. Później czwarty set, który wzbudził najwięcej emocji i tam trzeba było dopchnąć to łokciem, ale zrobiło to Bielsko. Ale piąty set był już po naszej stronie – ocenił mecz trener Energa MKS Kalisz Marcin Widera.

– Mamy zespół, który ma drive’a do tego, aby wygrywać, pracować i się doskonalić. To dopiero pierwszy mecz sezonu, który będzie bardzo długi. Będą też do nas wracać dziewczyny, z których w tym momencie nie mogliśmy w pełni skorzystać. Dlatego czas gra na naszą korzyść – dodał szkoleniowiec.

Kibiców było dzisiaj bardzo dużo i odczuwałyśmy ich wsparcie i cieszymy się, że mogłyśmy dostarczyć tych emocji. Chciałyśmy wygrać 3:0, ale przeciwniczki postawiły się i nie był to łatwy mecz, tym bardziej cieszy wygrana – podsumowała Karolina Drużkowska, najlepsza zawodniczka spotkania.

źródło: mks-kalisz.pl