Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Janusz: Widać progres

Marcin Janusz: Widać progres

fot. Klaudia Piwowarczyk

Już za kilka dni reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w mistrzostwach świata. Tradycyjnie już przed najważniejszym turniejem tego sezonu biało-czerwoni wzięli udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. W Krakowie podopieczni Nikoli Grbicia wygrali wszystkie swoje mecze, nie tracąc przy tym ani jednego seta. – Oczywiście, był to turniej towarzyski i to, co najważniejsze jest nadal przed nami. Widać jednak progres i to, że nasza gra idzie do przodu. To cieszy i optymistycznie możemy rozpocząć mistrzostwa świata – mówił po zakończeniu memoriału podstawowy rozgrywający polskiej kadry Marcin Janusz. 

Na zakończenie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Polacy pokonali Serbów, podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach, nie tracąc ani jednego seta. Również i w tym meczu biało-czerwoni mieli swoje problemy, ale byli w stanie wyjść z nich obronną ręką. – Niezbyt dobrze zaczynaliśmy niektóre sety, ale pomimo trudności potrafiliśmy z tego wychodzić obronną ręką i myślę, że to jest bardzo cenne. Oczywiście, był to turniej towarzyski i to, co najważniejsze jest nadal przed nami. Widać jednak progres i to, że nasza gra idzie do przodu. To cieszy i optymistycznie możemy rozpocząć mistrzostwa świata – mówił Marcin Janusz.To rozgrywający w trakcie tegorocznego memoriału spędził najwięcej czasu na boisku, natomiast Nikola Grbić oprócz tego dał pograć wszystkim swoim podopiecznym. Pozostałe zespoły uczestniczące w Memoriale Wagnera także mocno rotowały składem. – Myślę, że to było coś pomiędzy graniem towarzyskim, a oficjalnych reprezentacyjnych meczów. Jednak hala była wypełniona, Memoriał Wagnera od lat uznawany jest za prestiżowy turniej, choć towarzyski. Ta presja jednak była trochę większa niż w takich zwykłych meczach kontrolnych. To dobrze, bo dzięki temu lepiej będziemy przygotowani do mistrzostw świata – tłumaczył rozgrywający polskiej kadry.

On, podobnie jak i pozostali reprezentanci Polski zwracali jednak uwagę, że najwyższa forma ma przyjść dopiero na najważniejsze mecze mistrzostw świata. – To nie ma przyjść teraz. Pamiętamy nasz mecz z Ukrainą, który odbył się zaledwie kilka dni przed Memoriałem Wagnera i ta gra w ogóle nie wyglądała tak, jak powinna wyglądać. To wszystko przychodzi z czasem. Tego czasu jeszcze dużo nie zostało, ale wydaje mi się, że z każdym dniem będzie to wyglądało lepiej. My bardzo mocno przepracowaliśmy ten okres, który mieliśmy po Lidze Narodów, więc mam nadzieję, że to zaowocuje – zapowiedział Marcin Janusz. Biało-czerwonych czeka jeszcze jeden mecz kontrolny, we wtorek towarzysko zagrają z Argentyną, a już w piątek rozpoczynają się mistrzostwa świata, w których pierwszym rywalem Polaków będzie reprezentacja Bułgarii.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę