Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Barczyński: Z każdym meczem będziemy prezentować się lepiej

Maciej Barczyński: Z każdym meczem będziemy prezentować się lepiej

fot. Klaudia Piwowarczyk

Łącznie dziesięć setów w dwóch meczach w Sosnowcu rozegrali siatkarze Cuprum Lubin. W pierwszym sparingu z MKS-em Będzin lubinianie musieli uznać wyższość gospodarzy, zaś dzień później to oni triumfowali 3:2. – Należy pamiętać, że to były pierwsze mecze kontrolne, w których nie można skupiać się na zwycięstwie. Ich celem jest tylko sprawdzenie, co na ten moment dobrze działa, a nad czym jeszcze należy pracować – zaznaczył statystyk dolnośląskiego zespołu Maciej Barczyński.

W piątek i sobotę w Sosnowcu MKS Będzin rozegrał sparingi z Cuprum Lubin. W pierwszym będzinianie wygrali 3:2, zaś w drugim w takim samym stosunku lepsi okazali się przyjezdni. W piątkowym meczu najskuteczniejszym zawodnikiem w dolnośląskiej drużynie był Wojciech Ferens – zdobywca 13 punktów. Atak rozkładał się jednak dość równomiernie. Po 11 oczek dołożyli Szymon Jakubiszak i Ronald Jimenez. – Należy pamiętać, że to były pierwsze mecze kontrolne, w których nie można skupiać się na zwycięstwie. Ich celem jest tylko sprawdzenie, co na ten moment dobrze działa, a nad czym jeszcze należy pracować. Trener dodatkowo testował różne ustawienia i warianty gry – mówił Maciej Barczyński, statystyk Cuprum Lubin.W sobotę lubinianie bardzo dobrze grali blokiem. Miedziowi zatrzymali na siatce rywali 19 razy, z czego aż 6-krotnie zrobił to Przemysław Smoliński. Rywale postawili natomiast 6 punktowych bloków. Niekwestionowanym liderem Miedziowych na boisku znów był Ferens, który tym razem zdobył aż 31 punktów (w tym 3 punkty blokiem). Drugi z kolei – Adam Lorenc – dołożył do konta swojej drużyny 16 oczek (w tym również 3 pkt. blokiem). – Popełniliśmy dużo własnych błędów w kluczowych momentach meczu – zauważył Barczyński. – Musimy mocno popracować nad koncentracją oraz wiarą we własne możliwości, a na pewno wyniki będą bardziej zadowalające. Myślę, że z każdym meczem będziemy prezentować się lepiej. Potencjał w zespole jest duży, musimy się tylko zgrać na boisku – podsumował sparingi z MKS-em Będzin statystyk Miedziowych.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę