Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Luke Perry: Najważniejsze jest, by wygrywać jako drużyna

Luke Perry: Najważniejsze jest, by wygrywać jako drużyna

fot. Trefl Gdańsk

– Odpowiadam za dobre przyjęcie zagrywki, więc chcę być na bieżąco z moimi indywidualnymi liczbami, ale nie przywiązuję do nich wielkiej wagi. Mogę przeanalizować moje wyniki zaraz po skończonym meczu i mniej więcej wiedzieć, co należy poprawić. Nie muszę za każdym tego sprawdzać. Najważniejsze jest oczywiście, by wygrywać jako drużyna i to jest mój priorytet – mówił po zwycięskim meczu w Katowicach libero Trefla Gdańsk i aktualnie najlepszy przyjmujący ligi (65,50% pozytywnego przyjęcia), Luke Perry.

Czy jesteś zadowolony z wyniku?Luke Perry: Oczywiście, bardzo jestem szczęśliwy, że z Katowic wywozimy trzy punkty. Wiedzieliśmy, że to będzie trudna przeprawa, bo GKS Katowice słynie ze świetnej gry w obronie. Do meczu podeszliśmy w pełni skoncentrowani i to dało swoje owoce.

Przed tym starciem mieliście już zagwarantowany awans do play-off. Jakie nastawienie przed tą najważniejszą częścią sezonu?

Myślę, że wypełniliśmy jedno z naszych głównych celów na ten sezon. Teraz musimy wyznaczyć sobie kolejny. Chcemy utrzymać nasz poziom, niezależnie z kim zagramy i grać swoją siatkówkę. Fajnie, że w Katowicach Lukas (Kampa – przyp. red.) mógł nieco odpocząć i trener dał pograć Kamilowi (Droszyńskiemu – przyp. red.), który zresztą rozegrał świetne zawody.

Myślisz, że trener chciał wykorzystać to, że już awansowaliście do play-off i teraz może pograć rezerwowymi graczami, by wszyscy byli gotowi na najważniejsze mecze?

Tak, oczywiście. Myślę, że trener robi teraz wszystko, by każdy czuł się jak najlepiej ograny i przygotowany do dalszej części sezonu. Można trenować wybitnie, ale nic nie zastąpi meczu. Z pewnością to był powód, dlaczego trener zdecydował się na taki skład. Dzień przed meczem trener nam go przedstawił, a każdy zaakceptował jego decyzję.

Ostatnie mecze rundy zasadniczej zagracie z Asseco Resovią Rzeszów i Projektem Warszawa. Zapowiadają się trudne mecze…

Wydaje się, że jak większość meczów w PlusLidze. Myślę, że każda z tych ekip będzie walczyć o jak najlepszą lokatę w tabeli, by fazę play-off zaczynać z lepszej pozycji, z przewagą mentalną. No i nie oszukujmy się, zagrać z niżej notowanym rywalem, który powinien być teoretycznie prostszy do przejścia.

Broniłeś barw Asseco Resovii w latach 2018-2020. Jakieś szczególne emocje przed tym starciem?

Raczej nie, minęły już prawie trzy lata, od kiedy już tam nie gram. Na pewno mam większą motywację i chęć wygranej, ale to by było na tyle.

Sprawdzałam twoje indywidualne statystyki na ten moment i jesteś najlepiej przyjmującym ligi obecnie. Te liczby są dla ciebie ważne?

Odpowiadam za dobre przyjęcie zagrywki, więc chcę być na bieżąco z moimi indywidualnymi liczbami, ale nie przywiązuję do nich wielkiej wagi. Mogę przeanalizować moje wyniki zaraz po skończonym meczu i mniej więcej wiedzieć, co należy poprawić. Nie muszę za każdym tego sprawdzać. Najważniejsze jest oczywiście, by wygrywać jako drużyna i to jest mój priorytet.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę