Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Dobre otwarcie LOS-u, Solnej i MKS-u Copco

I liga K: Dobre otwarcie LOS-u, Solnej i MKS-u Copco

Udanie zainaugurowały nowy sezon siatkarki LOS-u, Solnej oraz MKS Copco Imielin, wygrały one swoje pierwsze mecze. Na uwagę zasługują zwycięstwa Solnej nad wyżej notowanym BAS-em oraz ekipy z Imielina. MKS odwrócił losy spotkania z Nike, przegrywał 0:2. W kolejnych trech setach to on był góra i zapisał na swoje konto dwa punkty.

Szybko, pewnie i efektownie

LOS Nowy Dwór Mazowiecki zgodnie z planem wygrał z uczennicami ze Szczyrku. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego wygrały 3:0. Pierwsza partia spotkania toczyła się pod dyktando nowodworzanek, przy serii zagrywek Agaty Plagi było 6:1, a następnie 8:2. Zadowolone tak wysokim prowadzeniem gospodynie oddały pole gry swoim rywalkom, doszło do remisu (14:14). Z dobrej strony pokazała się Natalia Ornoch, po bloku Darii Wieczorek SMS prowadził 16:14. Wówczas inicjatywę przejęły siatkarki LOS-u, atak Malwiny Stachowiak zamknął tę część meczu.
W drugiej odsłonie spotkania SMS prowadził 7:4, atakowała Maria Kaczmarzyk. Niezawodna Agata Plaga sprawiła, ze LOS remisował (11:11). Do stanu 18:16 toczyła się wyrównana gra. Wówczas w polu zagrywki pojawiła się Matylda Grabowska. Jej punktowa seria trwała do stanu 24:16. Błąd gości w polu zagrywki zamknął druga partię spotkania. W ostatniej części meczu ciężar gry wzięła na siebie Katarzyna Kowalczyk, przy jej serii zagrywek było 11:4.  Przewaga miejscowej ekipy nie była zagrożona nia przez moment. Atak Malwiny Stachowiak zakończył ten jednostronny mecz. Gospodynie bardzo dobrze spisały się w polu zagrywki. W tym elemencie zdobyły aż 13 punktów przyjezdne tylko 2. W bloku minimalnie lepsze były uczennice (6-5).

MVP: Matylda Grabowska

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – SMS Szczyrk 3:0
(25:20, 25:17, 25:17)

LOS:Kaczmarzyk (7), Plaga (18), Stachowiak (15), Grabowska (4), Kowalczyk (5), Budnik (5), Bodasińska (libero) oraz Filipek, Sobalaska, Woźny, Gutowska (1), Bakiewicz (2)
SMS: Robińska (9), Ornoch (11), Dorywalska (2), Wieczorek (7), Siuda, Koput, Gucwa (libero) oraz Maria Kaczmarzyk (4), Pinderska

Wielicka niespodzianka

Za faworyta meczu w Wieliczce uchodził BAS Białystok. Pierwsza partia meczu przez dłuższy czas toczyła się pod dyktando zespołu z Wieliczki, w końcówce Solan prowadził 18:15 i stanęła w miejscu.doszło do remisu po 20. Przyjezdne z Białegostoku wygrywały przedłużone akcje. Punktowy blok Julii Papszun zakończył zmagania w secie otwarcia. Przyjezdne poszły za ciosem, kontrolowały boiskowe wydarzenia do stanu 8:4. Przy serii zagrywek Weroniki Krysztofiak wieliczanki odrobiły straty i prowadziły 9:8. Zespół gości całkowicie oddał pole gry, po ataku Katarzyny Marcyniuk było 20:16. Podopieczne trenera Wojtowicza w niczym nie przypominały walecznej drużyny z pierwszej partii meczu.

W trzeciej partii spotkania żadnej z ekip nie udało się wypracować wyraźnej przewagi, wynik oscylował wokół remisu do stanu 19:19. Wówczas ciężar gry na siebie wzięła Patrycja Papszun, opisała się trudnymi zagrywkami, było 24:19. Atakiem ze środka tę część meczu zakończyła Katarzyna Stepko. Zespół z Podlasia chcąc pozostać w meczu musiał wygrać czwarty set. Białostoczanki dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu po 8. Miejscowe siatkarki odrzuciły od siatki swoje rywalki, seriami zdobywały punkty, Przy serii zagrywek Oliwii Pietrzak było 14:8, a przy serii zagrywek Patrycji Papszun 23:11. Set zakończył się wysokim zwycięstwem Solnej w stosunku 25:14.

Solna Wieliczka – BAS Białystok 3:1
(22:25, 25:20, 25:22, 25:14)

Solna: Marcyniak (15), Krysztofiak (13), Pietrzak (10), Jaśkowiec (3), Papszun (4), Stepko (7), Bierczak (libero) oraz Feliks, Przybyła (libero)
BAS: Molenda (1), Wojciechowska (2), Podlaska (14), Bałdyga (2),  Papszun (12), Rybak-Czyrniańska (4), Szmigielska (libero) oraz Bandurska, Karnicka, Kempfi (1), Szymańska, Senica (6)

Niewykorzystana szansa Nike

Węgrowianki pewnie wygrały dwie pierwsze partie spotkania i były bliskie wywiezienia kompletu punktów z Imielina. Wówczas do głosu doszły podopieczne trenera Rafała Kalinowskiego. Wygrały dwa kolejne sety i o wszystkim musiał decydować tie-break. W nim obie ekipy grały punkt za punkt. Węgrowianki miały w górze piłki meczowe, nie wykorzystały ich i ww efekcie tego musiały zadowolić się tylko jednym punktem. Był to piąty mecz pomiędzy tymi drużynami, wszystkie pięć na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki z Imielina.

MVP: Marta Twardoch

MKS Copco Imielin – Nike Węgrów 3:2
(22:25, 15:25, 25:20, 25:19, 17:15)

MKS:  Wróbel, Twardoch, Mroczek, Mras-Paliwoda, Bagniak, Szmajduch, Zawadzka (libero) oraz Laszczyk, Pustelnik, Łebek, Pasińska
Nike: Hochołowska, Surlit, Godlewska, Waszyńska, Jankowska, Orzyłowska, Dutkiewicz (libero) oraz Piszcz, Budnik, Surlit, Klisiak