Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Sensacja w Szczyrku, lider pokonany. Pilanki zgodnie z planem wygrały z Wieżycą

I liga K: Sensacja w Szczyrku, lider pokonany. Pilanki zgodnie z planem wygrały z Wieżycą

Do dużej niespodzianki doszło w Szczyrku. Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa zespół LOS-u przegrał 0:3 z tamtejszymi uczennicami. Tym samym została przerwana seria piętnastu zwycięstw z rzędu zespołu z Mazowsza. Beniaminek z Piły rozgromił Wieżycę, pozostał na trzecim miejscu w tabeli, traci do Sokoła 2 punkty na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej.

Pogrom Wieżycy w Pile

Pierwszy set mecz toczył się pod wyraźne dyktando pilanek. Przy serii zagrywek Aliny Bartkowskiej było 7:1. Z kolei przy serii zagrywek Wiktorii Pisarskiej przewaga gospodyń wzrosła do 10 punktów (14:4). Set miał jednostronny przebieg. W końcówce po raz kolejny dała o sobie znać Alina Bartkowska beniaminek prowadził 24:9. Wspomniana Wiktoria Pisarska zakończyła premierową odsłonę spotkania atakiem.

Drugi set niczym szczególnym nie różnił się od pierwszego. Tym razem w polu zagrywki ręki nie zwalniała Julia Baranowska, podopieczne trenera Damiana Zemły odskoczyły na siedem punktów (7:0). Przewaga miejscowej ekipy nie była zagrożona ani przez moment, po asie serwisowym Urszuli Bogacz było 17:10 dla pilanek. W końcówce młode siatkarki ze Stężycy dzięki skutecznym zagrywkom Aleksandry Wiki zniwelowały straty do czterech punktów (20:16). Na więcej nie było ich stać, Julia Baranowska razem z Aleksandrą Deptuch wzięła na siebie ciężar gry. Pierwsza z wymienionych siatkarek asem serwisowym zakończyła tę część meczu.

Tylko na początku ostatniej partii spotkania Wieżyca prowadziła 3:1. Dobrze spisała się Aleksandra Wika, z biegiem czasu do głosu doszły gospodynie. Dzięki Aleksandrze Deptuch gospodynie prowadziły 8:4, a po zbiciu Urszuli Bogacz 16:10.  Przy stanie 18:11 w polu zagrywki zameldowała się  Wiktoria Pisarska i pozostała w nim do końca meczu. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, popełniły wiele błędów własnych, wysoko przegrały tę część rywalizacji.

MVP: Katarzyna Góźdź

KS Enea Piła – Wieżyca Stężyca 3:0
(25;10, 25:17, 25:11)

KS: Baranowska (10), Pisarska (9), Góźdź, (1), Kobus (5) Deptuch (18),  Bartkowska (7), (libero) oraz Czerwińska (2), Bogacz (6), Szubert
Wieżyca: Żulewska  (1),Podlaska (10), Niedźwiecka (2), Rowińska (2), Olszewska (1), Wika (5), Kwiecińska (libero) oraz Szewczyk, Pfaiffer, Grochowska, Gołaszewska (1), Koprowska (2), Piasny (libero)

SENSACJA W SZCZYRKU, PRZERWANA SERIA LOS-U

Do dużej niespodzianki doszło w Szczyrku, tamtejsza drużyna wygrała z liderem tabeli 3:0. Dla nowodworzanek mecz ten nie miał większego znaczenia. Wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli, mecz ten jak i pozostałe dwa spotkanie nie będą miały żadnego znaczenia dla LOS-u. Nowodworzanki czekają na swojego rywala w pierwszej rundzie play-off. W pierwszej partii przez dłuższy czas prowadził LOS (8:4). Wówczas do głosu doszły siatkarki uczące się w Szczyrku doprowadziły do remisu po 11. Przez dłuższy czas obie ekipy grały punkt za punkt. Końcówka partii należała do podopiecznych trenera Waldemara Kawki. Młode zawodniczki ze Szczyrku wygrały tę część rywalizacji i poszły za ciosem.

Zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (10:5). Liderki tabeli były bezradne, przegrywały 8:14. Nowodworzanki grające bez Katarzyny Kowalczyk i agaty Plagi nie potrafiły znaleźć recepty na rozpędzone gospodynie. Przegrały drugą część meczu w stosunku 18:25. Ostatni set tego meczu był najbardziej zacięty ze wszystkich. SMS prowadził odpowiednio 8:6, 10:8, 17:14. W końcówce było 24:21 dla uczennic. Przyjezdne odrobiły straty, prowadziły 25:24. W końcówce rozgrywanej na przewagi lepszy okazał się miejscowy zespół, który przerwał serię piętnastu zwycięstw liderek tabeli.

SMS PZPS Szczyrk – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:0
(25:21, 25:18, 28:26)

SMS: Milewska (9), Mulka (13), Moszyńska (9), Nadera (9), Siuda (2), Brzoza (12), Suska  (libero) oraz Dombrowska
LOS:  Sidor (11), Filipek (7), Woźny (5), Grabowska (1), Bąkiewicz (9), Budnik (4), Ziemińska (libero) oraz Stachowiak (9), Kawka (1) Bolińska