Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Włosi pewnie pokonali Bułgarię

LN M: Włosi pewnie pokonali Bułgarię

Turniej Ligi Narodów w trójmiejskiej Ergo Arenie rozpoczął się od starcia pomiędzy Bułgarami a Włochami. Nie było w nim niespodzianki, zdecydowanie lepsi okazali się bowiem reprezentanci Italii. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego pokonali przeciwników bez straty seta. Najbardziej zacięta okazała się trzecia partia spotkania, Bułgarzy mieli w niej nawet kilkupunktową przewagę. Nie wykorzystali jej jednak i ostatecznie ze zwycięstwa 3:0 cieszyli się Włosi.

Początek meczu był wyrównany (5:5), po stronie Bułgarii wyróżniał się młody Aleksandar Nikołow. Dobra gra Italii blokiem i zagrywką pozwoliła jednak Azzurrim sukcesywnie budować przewagę i odskoczyć w pewnym momencie na 5 punktów (14:9). Bułgarzy rzucili się jednak do odrabiania strat i zbliżyli się na 13:15. Nadal wysoki poziom utrzymywał Nikołow, ale nie pomagali mu koledzy, a Włosi byli lepsi we wszystkich działaniach, czy to w zagrywce czy na siatce (18:13), dobrze w ataku radził sobie duet Romano/Michieletto, a na zagrywce Simone Giannelli.  Włosi pozwolili Bułgarom zdobyć w tym secie zaledwie 15 punktów, przeważając przede wszystkim w polu serwisowym.

W drugim secie na początku także obserwowaliśmy wyrównaną walkę. Włosi jednak ponownie rozpoczęli budowanie przewagi 12:7, wykorzystali swój dobry blok i błędy rywali, dobrze grał Yuri Romano. Bułgaria w dużej mierze za sprawą Nikołowa  i błędów rywali zdołała zbliżyć się 17:18, punktował także Atanasow. Chwilę później było już jednak 22:18 dla znakomicie grającej blokiem Italii, dodatkowo w ataku wyróżniał się Daniele Lavia. W końcówce Włosi nie dali się już dogonić i prowadzili w meczu 2:0.

Na początku trzeciej części spotkania Włosi odskoczyli na 3:1, ale zaraz stracili przewagę, a wkrótce to Bułgaria miała dwa oczka zapasu (7:5). Włosi co prawda wyrównali, ale Bułgaria ponownie odskoczyła (12:9), wysoki poziom gry utrzymywał Martin Atanasow.  Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego robili, co mogli, aby odrobić straty.  Zbliżyli się na jeden punkt, ale nie byli w stanie wyrównać. Pozwolili nawet dobrze grającym w ofensywie rywalom powiększyć prowadzenie (22:18). W końcówce Azzurri zerwali się do walki, zespołowi pomagał Michieletto, punktował także Romano, działał blok, a dodatkowo Bułgarzy zupełnie się pogubili nie kończąc ataków, popełniając błędy i w konsekwencji przegrali seta i tym samym cały mecz.

Bułgaria – Włochy 0:3
(15:25, 20:25, 23:25)

Bułgaria: Czawdarow (3), Atanasow (14), Gocew (4), Seganow, Parapunow (5), Nikołow (11), Iwanow W. (libero) oraz Kariagin (2), Kolew (2) i Asparuchow
Włochy: Michieletto (12), Giannelli (7), Lavia (12), Romano (13), Anzani (3), Russo (7), Balaso (libero) oraz Sbertoli i Galassi