Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: O co reprezentacja Polski zagra w Ergo Arenie?

LN M: O co reprezentacja Polski zagra w Ergo Arenie?

fot. FIVB

Reprezentacja Polski siatkarzy zapewniła już sobie awans do turnieju finałowego Ligi Narodów. Ale w Gdańsku biało-czerwoni mają o co walczyć…

Polacy wygrali dotąd siedem z ośmiu meczów w Lidze Narodów. Pokonali Francuzów, mistrzów olimpijskich, broniących tytułu Brazylijczyków, zawsze groźnych Amerykanów. Przegrali jedynie z Włochami, mistrzami Europy, ale po wyrównanej walce i bez kluczowych zawodników w składzie. Już dziś, przed pierwszym spotkaniem ostatniego turnieju, są pewni miejsca w czołowej ósemce i występu w turnieju finałowym w Bolonii (20-24 lipca).Nie oznacza to jednak, że w Ergo Arenie nie mają o co grać. Po pierwsze, o rozstawienie, by już w ćwierćfinale nie wpaść na Brazylijczyków czy Amerykanów (wg. regulaminu z nr 1. rozstawieni będą gospodarze). Po drugie, przed stęsknionymi za reprezentacyjną siatkówką kibicami, którzy wypełnią halę w Gdańsku, nie wypada przegrywać. I wreszcie po trzecie, w kadrze trwa zacięta rywalizacja o miejsce w 14 i niewielu jest zawodników mogących czuć się pewniakami. Widać to zresztą po składzie na ostatni turniej, w którym zabrakło np. Bartosza Kwolka, doskonale prezentującego się w Ottawie i Sofii, czy Grzegorza Łomacza.

Nikola Grbić powołał trzech atakujących, dając szansę występu Karolowi Butrynowi, bohaterowi zwycięskiego spotkania z Francją, a po raz pierwszy w obecnej edycji Ligi Narodów szansę dostanie Bartosz Bednorz. Wraca do drużyny rozgrywający Jan Firlej. Rywale nie należą do czołówki, co nie oznacza jednak, że można ich lekceważyć. Iran zawsze sprawiał Biało-czerwonym problemy w turniejach, a teraz walczy o udział w finałach, podobnie jak robiąca postępy Holandia. Chiny w pierwszym weekendzie Ligi Narodów sensacyjnie pokonały Brazylię na jej terenie, dzięki czemu Polska po raz pierwszy w historii znalazła się na czele światowego rankingu. Na zakończenie imprezy w Gdańsku Polska zagra ze Słowenią, rywalem zawsze groźnym i szczególnie niewygodnym dla polskiego zespołu.

Program turnieju w Ergo Arenie:

5 lipca

Bułgaria – Włochy, godzina 17:00

Polska – Iran, 20:00

6 lipca

Holandia – Chiny, 17:00

Słowenia – Serbia, 20:00

7 lipca

Włochy – Iran, 14:00

Bułgaria – Słowenia, 17:00

Polska – Chiny 20:00

8 lipca

Bułgaria – Holandia, 14:00

Słowenia – Iran, 17:00

Włochy – Serbia, 20:00

9 lipca

Chiny – Bułgaria, 14:00

Iran – Serbia, 17:00

Polska – Holandia, 20:00

10 lipca

Chiny – Serbia, 14:00

Włochy – Holandia, 17:00

Polska – Słowenia, 20:00

Drugi turniej zostanie rozegrany w Osace.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę