Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Męczarnie Rosjan, Słoweńcy ograli Francuzów

LN M: Męczarnie Rosjan, Słoweńcy ograli Francuzów

fot. FIVB

Kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów odnieśli Słoweńcy, którzy przegrywali już z Francuzami 0:2, ale zdołali odwrócić losy meczu i triumfować w tie-breaku. Z kolei Kanadyjczycy postawili się Rosjanom. Niewiele zabrakło im do tie-breaka, ale ostatecznie przegrali 1:3. 

Początek meczu Rosji z Kanadą był wyrównany, ale po ataku Sharone Vernona Evansa to Kanadyjczycy zaczęli wychodzić na prowadzenie (7:5). Rosjanie szybko wrócili do gry, a udane kontry Maksima Michajłowa i Dmitrija Wołkowa spowodowały, że to Sborna zaczęła dochodzić do głosu (13:11). Punktową zagrywką próbował odpowiadać Artur Szwarc, ale rosyjski blok zwiększył dystans między zespołami (18:15). Po akcji Erica Loeppkyego Kanadyjczycy zbliżyli się jeszcze na 18:19, ale w końcówce dominowali Rosjanie. Wykorzystali oni błędy rywali, triumfując 25:18.Lepiej weszli też w drugiego seta, ale siatkarze z Ameryki Północnej nie zamierzali się poddawać. Po kontrze Nicolasa Hoaga odrobili straty (8:8). Próbowali dotrzymać kroku rywalom, ale zdrapka Ilii Własowa oraz rosyjski blok spowodowały, że podopieczni trenera Sammelvuo odzyskali prowadzenie (16:13). Z akcji na akcję ich dominacja na siatce stawała się coraz wyraźniejsza (20:15). Na środku dobrze prezentował się Artiom Wolwicz, a Michajłow prowadził Sborną do sukcesu. Ostatecznie po popsutej zagrywce Hoaga ta część meczu padła jej łupem (25:18).

W trzecim secie Rosjanie nie zamierzali zwalniać tempa. Przy zagrywce Michajłowa zaczęli budować sobie przewagę, a udana kontra Wołkowa dała im znaczące prowadzenie (8:4). Świetne zagrywki Szwarca pozwoliły jednak Kanadyjczykom odrobić wszystkie straty (9:9). Po kontrze Hoaga wyszli oni nawet na prowadzenie, ale w środkowej fazie seta wynik oscylował wokół remisu (15:15 i 19:19). Po błędzie Igora Kobzara sytuacja Sbornej zaczęła się komplikować. Wprawdzie Wołkow dał jej remis (22:22), ale końcówka należała do graczy spod znaku klonowego liścia. Dwa zbicia Loeppkyego pozwoliły im przedłużyć mecz (25:23).

W czwartą partię lepiej weszli Rosjanie, ale kanadyjski blok odrobił straty, a po błędzie w ataku Michajłowa to podopieczni trenera Hoaga wyszli na prowadzenie (8:6). Nie cieszyli się z niego długo, bo zaczęli mylić się w ataku, a po akcji ze środka Wolwicza przegrywali już 10:13. Nie zamierzali się poddawać, a Szwarc na spółkę z Vernonem Evansem doprowadzili do remisu (16:16). Walka cios za cios trwała w najlepsze, a Kanadyjczycy po kontrze Vernona Evansa prowadzili jeszcze 23:22, ale końcówka należała do Sbornej. Michajłow na spółkę z Podlesnykiem dali zwycięstwo Rosjanom (25:23).

Rosja – Kanada 3:1
(25:18, 25:18, 23:25, 25:23)

Składy zespołów:
Rosja: Własow (10) , Wolwicz (13), Wołkow (18), Michajłow (22), Kliuka (4), Kobzar (3), Baranow (libero) oraz Podlesnyk (2)
Kanada: Hoag (13), Blankenau (2), Jansen Van Doorn, Vernon (5), Loeppky (15), Szwarc (11), Marshall (libero) oraz Sanders, Perrin, Sclater, Walsh


Początek meczu Słoweńców z Francuzami był wyrównany, ale po zbiciach Earvina N’Gapetha to ci drudzy zaczęli zyskiwać przewagę (8:5). Po asie serwisowym N’Gapetha wygrywali już 12:7. Na środku do ich gry włączył się Nicolas Le Goff, a Trójkolorowi wciąż dyktowali warunki gry (16:11). Pojedyncze udane zagrania Alena Sketa nie poderwały Słoweńców do walki, a Benjamin Toniutti miał duży komfort na rozegraniu (21:15). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a Francuzi po akcji Thibaulta Rossarda pewnie wygrali 25:17.

W drugiej odsłonie Alen Pajenk wyprowadził na prowadzenie Słoweńców, ale po asie serwisowym Rossarda był remis (6:6). Tak było do stanu 11:11, ale błędy podcięły skrzydła wicemistrzom Europy. Po zbiciu N’Gapetha przegrywali już 12:16. Rok Mozić próbował poderwać ich do walki, ale dzięki blokowi Trójkolorowi zbliżali się do sukcesu (21:17). W końcówce przypomniał o sobie Rossard, a blok przypieczętował zwycięstwo Francuzów (25:19).

W trzeciego seta lepiej weszli Słoweńcy, którzy po ataku Mitji Gaspariniego odskoczyli od rywali (5:2), ale N’gapeth szybko doprowadził do remisu. W kolejnych minutach walka toczyła się cios za cios. Po bloku Mozicia wicemistrzowie Europy objęli prowadzenie 14:12, ale Rossard na spółkę z N’Gapethem zaczęli przechylać wynik na stronę trójkolorowych (17:15). Słoweńców do walki poderwał Mozić, a do końca wynik oscylował wokół remisu. Zanosiło się nawet na walkę na przewagi, ale błąd Francuzów przedłużył spotkanie (25:23).

W czwartego seta lepiej weszli wicemistrzowie Europy, którzy przy zagrywce Sketa zaczęli budować sobie przewagę. Po ataku Klemena Cebulja wygrywali już 9:6. Mogli liczyć na błędy rywali, a ich sytuacja robiła się coraz bardziej komfortowa (13:9). Pajenk dał im prowadzenie 16:11, a dzięki Moziciowi zbliżali się do tie-breaka. Kevin Tillie próbował jeszcze coś wskórać, ale francuzi nie znaleźli sposobu na to, aby wrócić do gry, a Cebulj przypieczętował sukces Słoweńców w tym secie (25:19).

W tie-breaku poszli oni za ciosem. Dzięki Moziciowi zaczęli budować przewagę, a po asie serwisowym Cebulja odskoczyli już na 7:4. Francuzi popełniali błędy na zagrywce, a ich rywale dołożyli szczelny blok, zbliżając się do zwycięstwa (12:7). Ostatecznie wicemistrzowie Europy wygrali 15:9.

Francja – Słowenia 2:3
(25:17, 25:19, 23:25, 19:25, 9:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę