Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Francuzi przerwali serię Holendrów

LN M: Francuzi przerwali serię Holendrów

Francuzi przerwali serię zwycięstw Holendrów. Na rozpoczęcie kolejnego dnia rywalizacji w Quezon City mistrzowie olimpijscy pokonali swoich rywali 3:0. Jedynie w drugim secie siatkarze z Holandii zdołali doprowadzić do ciekawej końcówki. W kolejnym starciu Chińczycy mieli zagrać z Niemcami, ale według oficjalnego komunikatu FIVB, niemiecka kadra odmówiła gry i tym samym walkowerem 3:0 triumfowali gracze z Azji.

Spotkanie Francuzów z Holendrami otworzył atakiem po skosie Nimir Abdel-Aziz. Początek pojedynku był wyrównany, ręki nie wstrzymywał Stephen Boyer (6:5). Stopniowo inicjatywę zaczęli przejmować Francuzi. Do celnych zagrywek dołożyli skuteczne ataki. Benjamin Toniutti równomiernie rozkładał atak, na co nie potrafili znaleźć recepty rywale. W końcówce przewaga Francuzów wynosiła już dziesięć punktów (22:12). Kropkę nad i postawił atakiem na podwójnym bloku Boyer.

Mimo wyraźnej porażki w pierwszej odsłonie, w drugą Holendrzy weszli z nową energią i to oni prowadzili 8:4. Francuzi mieli problem z odrobieniem strat. Do skutecznych ataków Abdel-Aziza kilka punktów dołożył Thijs Ter Horst. Mistrzowie olimpijscy nie odpuszczali i gdy zaczął funkcjonować ich blok, nie tylko odrobili straty, ale i wyszli na prowadzenie. W dalszej fazie seta inicjatywa leżała po stronie Francuzów (19:16). Holendrzy do końca nie odpuszczali, starali się wywierać presję zagrywką. Pierwszą piłkę setową obronił zagraniem po skosie Abdel-Aziz, ale szybko decydujący punkt zdobył Barthélémy Chinenyeze.

W trzecim secie Francuzi dobrze grali w obronie, co pozwalało im wyprowadzać kontrataki. Toniutti często posyłał piłki do środkowych. Głównie za sprawą ataków Bennie Tuinstry Holendrzy utrzymywali kontakt punktowy z rywalami (12:14). Sytuacja szybko uległa zmianie. Francuzi do skutecznych ataków dołożyli bloki i szybko odskoczyli rywalom przy zagrywkach Toniuttiego. Po ataku Trevora Clevenot było już 20:12. Passę przeciwników przerwał dopiero atakiem z lewego skrzydła Abdel-Aziz. Mimo wyraźnej różnicy punktowej Francuzi nie tracili koncentracji. Cały mecz zamknął as Earvina N’Gapetha.

Francja – Holandia 3:0
(25:14, 25:23, 25:13)