Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Francuzi przerwali serię Holendrów

LN M: Francuzi przerwali serię Holendrów

fot. FIVB

Francuzi przerwali serię zwycięstw Holendrów. Na rozpoczęcie kolejnego dnia rywalizacji w Quezon City mistrzowie olimpijscy pokonali swoich rywali 3:0. Jedynie w drugim secie siatkarze z Holandii zdołali doprowadzić do ciekawej końcówki. W kolejnym starciu Chińczycy mieli zagrać z Niemcami, ale według oficjalnego komunikatu FIVB, niemiecka kadra odmówiła gry i tym samym walkowerem 3:0 triumfowali gracze z Azji. 

Spotkanie Francuzów z Holendrami otworzył atakiem po skosie Nimir Abdel-Aziz. Początek pojedynku był wyrównany, ręki nie wstrzymywał Stephen Boyer (6:5). Stopniowo inicjatywę zaczęli przejmować Francuzi. Do celnych zagrywek dołożyli skuteczne ataki. Benjamin Toniutti równomiernie rozkładał atak, na co nie potrafili znaleźć recepty rywale. W końcówce przewaga Francuzów wynosiła już dziesięć punktów (22:12). Kropkę nad i postawił atakiem na podwójnym bloku Boyer.Mimo wyraźnej porażki w pierwszej odsłonie, w drugą Holendrzy weszli z nową energią i to oni prowadzili 8:4. Francuzi mieli problem z odrobieniem strat. Do skutecznych ataków Abdel-Aziza kilka punktów dołożył Thijs Ter Horst. Mistrzowie olimpijscy nie odpuszczali i gdy zaczął funkcjonować ich blok, nie tylko odrobili straty, ale i wyszli na prowadzenie. W dalszej fazie seta inicjatywa leżała po stronie Francuzów (19:16). Holendrzy do końca nie odpuszczali, starali się wywierać presję zagrywką. Pierwszą piłkę setową obronił zagraniem po skosie Abdel-Aziz, ale szybko decydujący punkt zdobył Barthélémy Chinenyeze.

W trzecim secie Francuzi dobrze grali w obronie, co pozwalało im wyprowadzać kontrataki. Toniutti często posyłał piłki do środkowych. Głównie za sprawą ataków Bennie Tuinstry Holendrzy utrzymywali kontakt punktowy z rywalami (12:14). Sytuacja szybko uległa zmianie. Francuzi do skutecznych ataków dołożyli bloki i szybko odskoczyli rywalom przy zagrywkach Toniuttiego. Po ataku Trevora Clevenot było już 20:12. Passę przeciwników przerwał dopiero atakiem z lewego skrzydła Abdel-Aziz. Mimo wyraźnej różnicy punktowej Francuzi nie tracili koncentracji. Cały mecz zamknął as Earvina N’Gapetha.

Francja – Holandia 3:0
(25:14, 25:23, 25:13)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę