Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Francja pozbawiła Iran szans na awans

LN M: Francja pozbawiła Iran szans na awans

Do meczu z Francją Iran miał jeszcze matematyczne szanse na awans do turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów. Europejczycy jednak szybko się uporali z rywalem, wygrali 3:0 i sami liczą się jeszcze w walce o finały.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, którą przerwał atak w aut Irańczyków (3:5). Do tego doszedł blok Francuzów, który dał im cenne trzy oczka więcej. Pomylił się jednak Stephen Boyer, co zmniejszyło dystans między drużynami (12:11). Siatkarze z Francji musieli się więc wykazać czujnością na siatce, aby powrócić do trzypunktowej przewagi w końcówce. To zapoczątkowało ich serię, podczas której asami serwisowymi popisał się Quentin Jouffroy (22:16). Punktową zagrywkę zdążył jeszcze dołożyć Boyer i zaraz Francuzi mogli triumfować w premierowej odsłonie po błędzie serwisowym przeciwników (18:25).

Od ataku w aut Irańczyków zaczęła się kolejna odsłona. Przełamanie nastąpiło jednak dopiero po bloku ekipy z Francji (5:3). Nie cieszyła się długo z przewagi, gdyż błędy popełnił Timothée Carle, a wynik wskazał na remis. Przez pewien czas trwała więc gra punkt za punkt, którą przerwał irański blok (12:10). Potrzeba było dobrej zagrywki Boyer, aby nastąpiło kolejne wyrównanie. Zaraz dwa asy dołożył Carle i Francja przejęła inicjatywę w secie numer dwa (17:15). Po raz kolejny nie na długo, gdyż przypomniał o sobie irański blok. W końcówce Francuzi wykorzystali jednak przechodzącą piłkę i znów znaleźli się bliżej wygranej (22:20). Wykorzystali swoją szansę, a całą partię zamknęła kiwka Carle (25:22).

Asem otworzył trzecią partię Amirhossein Esfandiar. Po ataku Mortezy Sharifiego Iran miał więc już cenne dwa oczka z przodu (2:0). Utrzymał tę przewagę aż do skutecznego bloku Francuzów. Po ataku z przechodzącej piłki Trevora Clevenota to więc ekipa z Francji znalazła się na dwupunktowym prowadzeniu (10:8). Nie skończył jednak ataku w jednej z kolejnych akcji i dzięki skutecznej grze Sharifiego wynik wskazał na remis. Clevenot zrehabilitował się w połowie seta, gdy wykonał mądrą kiwkę. Do tego doszedł as Carle na trzy oczka z przodu dla Francji (16:13). Za to Irańczycy zaczęli popełniać błędy własne. Po ataku z przechodzącej piłki Clevenota trójkolorowi zdawali się więc zmierzać po wygraną w całym spotkaniu (20:15). Ostatecznie zdecydował o niej pewny atak Carle (25:19).

Iran – Francja 0:3
(18:25, 22:25, 19:25)

Iran: Jelveh (6), Seyed (7), Esfandiar (7), Hajipour (3), Javad (2), Sharifi (8), Hazratpourtalatappeh (libero) oraz Ramezani, Poriya (), Afshin, Saadat (4) i Moazzen (libero)
Francja: Boyer (11), Le Goff (4), Clevenot (7), Chinenyeze (7), Carle (11), Bultor (), Toniutti (1), Grebennikov (libero) oraz Patry (2), Brizard i Jouffroy (2)