Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Włoszki lepsze od Tajlandii

LN K: Włoszki lepsze od Tajlandii

Reprezentacja Włoch odniosła dopiero czwarte zwycięstwo w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego  w starciu z najsłabszą w zestawieniu Tajlandią straciła jednak seta.

Dobrze weszła w to spotkanie Loveth Omoruyi. Po jej atakach i skutecznym bloku Włoszki miały już pięciopunktowe prowadzenie (6:1). Tajki popracowały jednak w obronie i dzięki błędom przeciwniczek zdołały zbliżyć się do nich na zaledwie jedno oczko (10:11). Po punktowej zagrywce Pleumjit Thinkaow wynik wskazał więc na remis. Środkowa Tajlandii świetnie spisała się także w ataku, po którym jej drużyna wyszła na dwupunktowe prowadzenie (17:15). Włoszki jednak powalczyły i po asie Rachele Morello oraz błędzie Tajek znowu był remis. Ostatecznie musiała rozstrzygać zacięta gra na przewagi, w której lepsze okazały się siatkarki z Tajlandii (35:33).

Na początku drugiej partii Włoszki pograły blokiem i to one miały o trzy oczka więcej (4:1). Świetnymi zagrywkami popisała się jednak Karina Krause i już był remis. Od tej pory trwała zacięta walka, którą przerwał dopiero atak Maliki Kanthong (12:10). Włoszki szybko jednak wyrównały wynik i powróciły do gry punkt za punkt, która trwała aż do ich skutecznego bloku (20:18). W dodatku, w grę Tajek zaczęło się wkradać coraz więcej niedokładności. Ostatecznie musiały więc uznać wyższość przeciwniczek po ataku Omoruyi (25:21).

Od czteropunktowego prowadzenia Tajlandii rozpoczął się set numer trzy. Włoszki cały czas starały się odrobić straty, co udało im się dopiero po ataku w siatkę Onumy Sittirak (12:12). W dodatku, świetnie zaczęła się spisywać Giulia Melli, dzięki czemu reprezentacja Włoch miała cenne dwa oczka więcej (17:15). Nie zdołała zbyt długo utrzymać przewagi, gdyż dobrze w ataku pograła Sittirak. Zatem po raz kolejny musiała decydować gra na przewagi, w której po ataku Omoruyi triumfowały Włoszki (27:25).

Wyrównany okazał się początek kolejnej odsłony, ale po ataku Eleonory Furlan to Włoszki miały o dwa oczka więcej (6:4). Tajki szybko doprowadziły do remisu, co przywróciło zaciętą walkę. Przerwał ją dopiero as serwisowy Rebecci Pivy na dwa punkty więcej dla Włoch (18:16). Do tego doszedł jeszcze skuteczny atak Omoruyi, który przybliżył Włoszki do wygranej w całym spotkaniu (20:17). Przyjmująca kontynuowała swoją dobrą grę i po chwili jej drużyna mogła triumfować po jeszcze jednym ataku Omoruyi (25:20).

Tajlandia – Włochy 1:3
(35:33, 21:25, 25:27, 20:25)

Tajlandia: Pleumjit (16), Onuma (24), Sutadta (12), Amporn, Nootsara (3), Malika (9), Wilavan (libero) oraz Piyanut (libero), Karina (3), Chatsuda i Watchareeya (3)
Włochy: Lubian (10), Morello (2), Piva (7), Furlan (20), Melli (20), Omoruyi (33), De Bortoli (libero) oraz Fersino (libero), Mazzaro, D’Odorico i Fersino