Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K: Mocne wejście Polek, 3:0 z Włoszkami

LN K: Mocne wejście Polek, 3:0 z Włoszkami

fot. FIVB

Reprezentacja Polski kobiet z wysokiego c zainaugurowała występy w Siatkarskiej Lidze Narodów. Polki pokonały reprezentację Włoch, nie tracąc przy tym seta. Biało-czerwone podczas wtorkowego spotkania miały swoje lepsze i gorsze momenty, jednak za każdym razem końcówki setów należały do podopiecznych trenera Lavariniego.

JAK FENIKS Z POPIOŁÓW

Świetnie w mecz weszły biało-czerwone, które po kontratakach oraz asie serwisowym Katarzyny Wenerskiej prowadziły 5:1. Czas wzięty przez trenera Velasco przyniósł rezultat w postaci szybkiego remisu. Włoszki bardzo dobrze grały blokiem i po dwukrotnym zatrzymaniu Natalii Mędrzyk remisowały 6:6. Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego poszły za ciosem, punktując przede wszystkim z prawego skrzydła. Obydwie drużyny grały szarpaną siatkówkę, gra toczyła się punkt za punkt. Doszło także do maratonu zepsutych zagrywek w czterech akcjach z rzędu. Gospodynie wyszły na trzypunktowe prowadzenie za sprawą autowego ataku Magdaleny Stysiak oraz bloku na polskiej atakującej (15:12). O pierwszą przerwę poprosił wówczas trener Lavarini. Siatkarki znad Wisły poprawiły grę, zbliżając się nawet na punkt (17:16). Przez chwilę obserwowaliśmy przedłużone akcje, ale wejście Anny Danesi do pola serwisowego przesądziło niejako o losach pierwszej partii. Środkowa najpierw ustrzeliła asa, a po jej kolejnych serwisach doszło do autowego ataku Stysiak i bloku na Monice Gałkowskiej (21:16). Niejako, bo Polki nie odpuściły, a szczególnie Stysiak, która skończyła dwie akcje z rzędu, po zatrzymaniu Jekateriny Antropowej było 23:22. Autowe uderzenie Loveth Omoruyi oznaczało remis po 24. Reprezentacja Włoch miała jeszcze dwie piłki setowe po atakach Antropowej, ale to biało-czerwone po asie Mędrzyk i kontrze Martyny Łukasik objęły prowadzenie w meczu (28:26).

AGNIESZKA “MONSTER BLOCK” KORNELUK

Od prowadzenia 3:1 zaczęły drugą odsłonę Polki, które świetnie grały blokiem. Błyszczała w tym elemencie Agnieszka Korneluk, która w międzyczasie zaatakowała ze środka. Dłużne jednak nie były rywalki, które po bloku na Łukasik i Stysiak wygrywały 5:3. Wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie, gdy zatrzymana została Caterina Bosetti tablica wyników wskazywała na 5:5. Od tego momentu gra była wyrównana i toczyła się punkt za punkt. Na moment dwoma oczkami prowadziły Włoszki, by szybko odrobiły straty zawodniczki znad Wisły. Ręki nie wstrzymywała Stysiak, która kończyła akcję za akcją. Kolejny punktowy blok Korneluk na Antropowej sprawił, że to brązowe medalistki ubiegłorocznej Ligi Narodów wygrywały 15:13. Poszły one za ciosem, punktując z pola serwisowego. Najpierw punkt tym elementem zapisała Wenerska, a następnie Stysiak, która chwilę wcześniej skończyła atak (21:16). Ze zmiennym rezultatem atakowała Mędrzyk (22:19). Biało-czerwone powoli, ale zbliżały się do zakończenia, mając dwie piłki setowe. Dała jeszcze o sobie znać świetnie dysponowana Antropowa, kończąc atak oraz notując asa (24:23). Jednak po kolejnej zagrywce, która była błędna, Polki prowadziły w meczu już 2:0.

CIERPLIWIE POLKI

Kolejna część meczu zainicjowana została przez grę punkt za punkt (5:5). Przez chwilę dwa oczka przewagi miały Włoszki, ale szybko do gry wróciły biało-czerwone, które po zatrzymaniu Bosetti prowadziły 9:8. Niemniej jednak po stronie podopiecznych trenera Velsaco stał blok. Po zablokowaniu Stysiak i Korneluk wygrywały one 12:10, a coraz częściej w ofensywie dawała o sobie znać Alice Degradi (14:12), po punktowym bloku było 15:12. Do dalszej walki po polskiej stronie siatki zagrzewała swoje koleżanki Łukasik (16:14, 17:16). Falowała gra Włoszek, które nie wystrzegały się błędów własnych. Przez moment wynik oscylował wokół remisu, ale kolejny trzy błędy z rzędu dały Polkom w jakże ważny momencie trzy oczka zaliczki (21:18). Gra punkt za punkt była korzystna dla biało-czerwonych, kropkę nad “i” postawiła Julita Piasecka (25:21).

 

Włochy – Polska 0:3
(26:28, 23:25, 21:25)

Składy zespołów:
Włochy: Bosetti (10), Danesi (10), Bonifacio (8), Omoruyi (2), Antropowa (16), Bosio (2), Fersino (libero) oraz Spirito (libero), Degradi (9), Cambi i Mingardi
Polska: Alagierska (4), Kroneluk (12), Stysiak (17), Łukasik (10), Wenerska (3), Mędrzyk (11), Szczygłowska (libero) oraz Kowalewska, Gałkowska (1) i Piasecka (1)

 

Zobacz również:
Wyniki i tabela Siatkarskiej Ligi Narodów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved