Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Wymęczone zwycięstwo ŁKS-u Commercecon

LM: Wymęczone zwycięstwo ŁKS-u Commercecon

Po meczach pierwszego dnia turnieju w Płowdiw wydawało się, że siatkarki ŁKS-u Commercecon bez problemu powinny sobie poradzić z gospodyniami turnieju. Pierwszy set potwierdził te przypuszczenia, ale w kolejnych partiach z każdą piłką kibice łódzkiej drużyny przecierali oczy ze zdziwienia. Bułgarki całkowicie przejęły kontrolę wydarzeń na boisku. Na szczęście później role znów się odwróciły i ŁKS wygrał po tie-breaku.

Początek meczu był wyrównany. Dopiero udane zagranie na środku siatki Klaudii Alagierskiej dało niewielkie prowadzenie łodziankom (7:5). Wzrosło ono do trzech oczek po błędzie rywalek, ale Kremena Kamenowa próbowała poderwać do boju bułgarską ekipę (10:11). W kolejnych minutach popełniała ona jednak mnóstwo błędów, a przy zagrywce Aleksandry Wójcik ŁKS zbudował sobie bezpieczną przewagę (17:11).

Dużą stratę rywalki próbowały niwelować blokiem, ale stać było je na zbliżenie się do łodzianek tylko na 14:17. Im bliżej końca seta, tym dominacja podopiecznych Giuseppe Cuccariniego była coraz większa. Dobrymi serwisami popisywała się Katarina Lazović, łodzianki dokładały blok, a w ataku akcje skończyła Katarzyna ZaroślińskaKról. Ostatecznie po zbiciu Wójcik ŁKS triumfował w premierowej odsłonie (25:18).

W drugiego seta lepiej weszła Marica, która po akcji Jessicy Cabrajal Aguilery zaczęła budować sobie przewagę. Po dwóch błędach łodzianek dystans między oboma zespołami wzrósł do czterech oczek (7:3). Wówczas na dwie zmiany zdecydował się Giuseppe Cuccarini, ale nie przyniosły one efektu. Jego podopieczne nie kończyły ataków, a po kontrze Dimy Uszewej ekipa z Płowdiw wygrywała już 12:6, a chwilę później 15:7. Seria bloków Joanny Pacak dała nadzieję przyjezdnym na powrót do gry (17:13), ale w kluczowych akcjach nie myliły się siatkarki Maricy. W końcówce ŁKS stać było jeszcze na jeden zryw, ale tylko częściowo odrobił straty. Pojedyncze udane zagrania Zaroślińskiej-Król nie pozwoliły mu wrócić do gry, a Mirosława Paskowa poprowadziła bułgarski zespół do zwycięstwa (25:20).

W trzecim secie Marica poszła za ciosem, obejmując prowadzenie 3:0. Jednak ŁKS szybko się pozbierał, a po kiwce Aleksandry Pasznik wrócił do gry (6:6). Wówczas jednak łodzianki stanęły, a od udanej kontry Kramenowej zaczęła się ucieczka bułgarskiej drużyny. Przypomniała ona sobie o grze blokiem, a łodzianki popełniały błędy. W ich grze brakowało liderki, sama Wójcik nie była w stanie poderwać ŁKS-u do gry. Za to po drugiej stronie siatki w ataku skuteczna była Aleksandra Milanowa, którą wspierała Paskowa (19:13). Kolejne błędy polskiej drużyny podcinały jej skrzydła, a rywalki kontrolowały boiskowe wydarzenia. Po zbiciu Wójcik ŁKS zbliżył się jeszcze na 19:23, ale na nic więcej nie było go stać. Paskowa przypieczętowała sukces Maricy w tej części spotkania (25:20).

Podrażnione łodzianki świetnie zaczęły czwartą odsłonę. Udane zagrania duetu Wójcik/Zaroślińska-Król oraz błędy rywalek spowodowały, że ŁKS objął prowadzenie 6:0. Błyskawicznie je jednak roztrwonił przez własne błędy, a wynik zaczął oscylować wokół remisu (5:7). Na szczęście polska drużyna wróciła do dobrej gry. Przypomniała o sobie Lazović, na środku zameldowała się Alagierska, a dodatkowo łodzianki dołożyły szczelny blok. Pojedyncze udane zagrania Milanowej i Kremenowej nie poderwały bułgarskiej ekipy do walki. To przeciwniczki dyktowały warunki gry, a po punktowej zagrywce Zaroślińskiej-Król zbliżały się do tie-breaka (19:10). W końcówce przytrafiło im się kilka błędów, ale nie roztrwoniły wysokiej przewagi. Między innymi blok dał im zwycięstwo 25:17.

W tie-breaka lepiej weszły przyjezdne, które po dwóch blokach objęły prowadzenie (4:1). Do gry po ich stronie włączyła się na środku Nadja Ninković, a po błędzie przeciwniczek w ataku ŁKS miał sporą przewagę przy zmianie stron (8:3). Po niej dołożył punkt zagrywką, a jego sytuacja robiła się coraz lepsza. Po kontrze Paskowej Marica zbliżyła się na 6:10, ale na więcej rywalki jej nie pozwoliły. W końcówce Wójcik zapewniła wygraną polskiej drużynie (15:10).

MVP: Aleksandra Wójcik

Marica Płowdiw – ŁKS Commercecon Łódź 2:3
(18:25, 25:20. 25:20, 17:25, 10:15)

Marica: Kamenowa (17), Paskowa (15), Barakowa (4), Uszewa (9), Aguilera Carbajal (4), Milanowa A. (23), Todorowa (libero) oraz Drumewa (1), Nikołowa, Dudowa (3), Milanowa N.
ŁKS: Wójcik (26), Lazović (10), Ninković (9), Bongaerts (2), Alagierska (8), Zaroślińska – Król (16), Strasz (libero) oraz Pacak (4), Pasznik (3), Kalandadze (2), Saad (libero)