Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Faworytki nie zawodzą

LM K: Faworytki nie zawodzą

Równolegle trwają turnieje Ligi Mistrzyń w grupach C i E. W tej pierwszej ŁKS Commercecon Łódź, po pięciosetowym boju, pokonał Maricę Płowdiw, zaś VakifBank Stambuł bez straty seta wygrał z ASPTT Mulhouse. Z kolei w grupie E, w której występuje Grupa Azoty Chemik Police, drugie zwycięstwo odniosła ekipa Igor Gorgonzola Novara, która pokonała 3:0 VK UP Ołomuniec. Bez straty seta z Dynamo Kazań wygrały również policzanki. W czwartek w obu grupach zostaną rozegrane ostatnie spotkania, a na początku lutego przyszłego roku zespoły spotkają się na turniejach rewanżowych.

Grupa C:

W grupie C faworytki nie zawiodły. Siatkarki VakifBanku Stambuł pokonały bez straty seta ASPTT Mulhouse. Turecko-francuski mecz był również pojedynkiem sióstr Haak – Isabelle z VakifBanku i Anny z ASPTT. Po wczorajszym meczu z ŁKS-em Commercecon, zawodniczki VakifBanku wiedziały, że muszą od początku zacząć w pełni skoncentrowane. I tak też było, od początku zbudowały sobie kilkupunktową przewagę, którą konsekwentnie utrzymywały. Ze skutecznością 83% przyjmowała Michelle Bartsch-Hackley, równie dobrze atakowała (57%). Początek drugiego seta był nieco bardziej wyrównany, zespół z Miluzy próbował nawiązać walkę, jednak z biegiem czasu rywalki powiększały prowadzenie. Aż 83% skuteczności w ataku zanotowała w tej partii Isabelle Haak, a jej zespół triumfował do 16. W trzeciej odsłonie meczu VakifBank rozpoczął w wysokiego c. Ekspresowo wyszedł na prowadzenie 8:2 i ani przez chwilę nie dał wydrzeć sobie wysokiej przewagi. Nadal świetnie przyjmowała Michelle Bartsch-Hackley, chociaż w ataku nie była już tak skuteczna. W tym elemencie ekipa ze Stambułu mogła liczyć natomiast na Gabrielę Bragę Giumaraes, która zanotowała 80% skuteczności.  W efekcie VakifBank triumfował 25:18 i zapisał na swoim koncie kolejny komplet punktów.

ASPTT Mulhouse – VakifBank Stambuł 0:3
(18:25, 16:25, 18:25)

ASPTT: Cazaute (6 pkt.), Vanjak (4), Polder (9), Bugg (3), Moma Bassoko (10), Olinga-Andela (8), Soldner (libero) oraz Viggars, Jaegy, Novaković i Haak (2)
VakifBank: Akman (9), Braga Giumaraes (13), Haak (17), Bartsch-Hackley (7), Rasić (11), Ognjenović (1), Aykac (libero)

Przypomnijmy, że ŁKS Commercecon Łódź wygrał 3:2 z Maricą Płowdiw – relacja z tego meczu dostępna tutaj.

Drugie zwycięstwo na swoim koncie zapisały siatkarki Igor Gorgonzola Novara. Zespół VK UP Ołomuniec postawił się jednak faworytkom w drugiej partii i gospodynie turnieju zwyciężyły dopiero po walce na przewagi.

Zespół Igor Gorgonzola rozpoczął mecz od mocnego uderzenia, szybko wychodząc na prowadzenie 6:1. Świetnie przyjmowała Francesca Napodano, dzięki czemu z wysoką skutecznością atakowały Malwina Smarzek-Godek i Christina Chirichella. Pierwsza partia toczyła się pod dyktando włoskiego zespołu, który triumfował 25:17. Początek drugiego seta zwiastował powtórkę z rozrywki. Drużyna z Novary rozpoczęła od wysokiego prowadzenia (8:3). W zespole z Ołomuńca świetnie przyjmowały Maria Mosegui i Katarina Zilberman, dzięki czemu z biegiem czasu czeska ekipa zaczęła coraz skuteczniej atakować. Zespół VK UP doprowadził do wyrównanej końcówki, jednak w walce na przewagi lepsze okazały się gospodynie (27:25). Trzeci set przebiegał najrówniej. Wprawdzie Igor Gorgonzola cały czas prowadził, jednak nie była to wysoka przewaga. To jednak wystarczyło, aby postawić kropkę nad „i” i wygrać bez straty seta. Najwięcej punktów dla ekipy z Novary zdobyła Nika Daalderop, która na boisku pojawiła się dopiero w drugim secie (13).

Malwina Smarzek-Godek wystąpiła w dwóch pierwszych setach, zdobywając w sumie 10 punktów. Polska zawodniczka zanotowała na swoim koncie jeden blok, jednego asa serwisowego oraz 8 „oczek” z ataku, a jej skuteczność wyniosła aż 73%.

VK UP Ołomuniec – Igor Gorgonzola Novara 0:3
(17:25, 25:27, 20:25)

VK UP: Bjerregard-Madsen (7 pkt.), Pilepic (12), Nova (8), Stumpelova (11), Valkova (2), Mosegui (11), Zilberman (libero) oraz Kulova
Igor Gorgonzola: Herbots (4), Bosetti (6), Chirichella (7), Hancock, Washington (4), Smarzek-Godek (10), Napodano (libero) oraz Populini (3), Zanette (6), Battistoni (2), Bonifacio (1) i Daalderop (13)

W drugim meczu drużyna Grupy Azoty Chemik Police pokonała Dynamo Kazań 3:0 – relacja z tego meczu dostępna tutaj.