Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ważne punkty zostały w Krakowie

I liga M: Ważne punkty zostały w Krakowie

AZS AGH Kraków w tym sezonie gra w kratkę. W 13. kolejce podopieczni trenera Kubackiego podejmowali Krispol Wrześnię. Obie drużyny znajdują się w dolnych rejonach tabeli. Lepiej w sobotnim starciu zaprezentowali się krakowianie, którzy triumfowali 3:0. Tylko w ostatnim secie wrześnianie zdołali przekroczyć barierę 20 punktów.

Otwarcie meczu należało do gospodarzy, skutecznie atakował Daniel Grzymała i już przy stanie 8:5 pierwszy czas wykorzystał trener Kardas. W kolejnych akcjach krakowianie nie poszli za ciosem, popełniali błędy. Serię (12:8, 12:11) zaliczyli tym razem goście, dlatego interweniować musiał Andrzej Kubacki. Po czasie ponownie do głosu doszli siatkarze AGH, obok Grzymały dobrze punktowali Kamil Dębski i Mateusz Jóźwik, a dystans szybko wyniósł pięć punktów (18:13). Mimo przerwy na życzenie Mariana Kardasa jego zespół nie potrafił wrócić do skutecznej gry. Wrześnianie mieli problem ze skończeniem ataku. Do końca warunki dyktowali gospodarze, którzy wygrali tego seta do 17.

Początek drugiej odsłony miał podobny przebieg do poprzedniej (8:5). Również tym razem przez własne błędy i dobrą postawę Łukasza Kalinowskiego krakowianie stracili całą zaliczkę (11:11). Wrześnianie i tym razem nie zdołali przechylić szali na swoją korzyść. Po krótkim okresie gry punkt za punkt przyjezdni zaczęli popełniać proste błędy. Krakowianie narzucili presję zagrywką, a goście po słabym przyjęciu nie radzili sobie w ataku (18:14). Mimo roszad w składzie Krispol nie potrafił poprawić swojej dyspozycji. Gospodarze utrzymywali koncentrację, raz za razem kończyli ataki. Wrześnianie zdołali obronić jedną z serii piłek setowych i przegrali do 19.

Trzeci set początkowo był bardziej wyrównany. Wrześnianie znacznie poprawili swoją dyspozycję w ataku (8:8). Ponownie jednak AGH zaczął punktować serią, przy stanie 11:8 o czas poprosił trener Kardas. W dalszej fazie seta gra wyrównała się (15:13). Wrześnianie popełniali mniej błędów, znacznie lepiej przyjmowali, dzięki czemu ich skuteczność w ataku była wyższa. W dalszej fazie seta Krispol złapał nawet kontakt punktowy, a o czas poprosił trener Kubacki (17:16). W kolejnych akcjach do głosu doszli jednak gospodarze i nawet seria zmian w zespole z Wrześni nie pomogła, by zmienić sytuację na boisku (20:17). Podopieczni trenera Kardasa do końca starali się walczyć, ale również w tej partii decydujące akcje rozegrane zostały po myśli zespołu z Krakowa.

MVP: Daniel Grzymała

AZS AGH Kraków – Krispol Września 3:0
(25:17, 25:19, 25:21)

AGH: Dębski (11), Grzymała (15), Jóźwik (12), Buczek (2), Michalak (4), Macyra (6), Czyrek (libero) oraz Kraut, Piwowarczyk, Fenoszyn i Borkowski
Krispol: Narowski (3), Brzóstowicz (6), Kalinowski (11), Pizuński (7), Krawiecki, Linda (9), Dzierżyński (libero) oraz Herbich, De Oliveira, Czyżowski, Rakowski i Koliński