Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Visła bliżej trzeciego miejsca

I liga M: Visła bliżej trzeciego miejsca

fot. Mateusz Bosiacki - tauron1liga.pl

Siatkarze Visły Proline Bydgoszcz zrobili pierwszy krok do zajęcia trzeciego miejsca na koniec rozgrywek. Podopieczni Michala Masnego wygrali na wyjeździe z Chemeko-System Gwardią Wrocław 3:1, a drugi mecz rozegrają we własnej hali.

W spotkanie lepiej weszli bydgoszczanie, którzy po błędach rywali i bloku odskoczyli na 6:3. Kontrę dołożył Damian Radziwon, a Visła prowadziła już 8:4. Gospodarze psuli bardzo dużo zagrywek, a po asie serwisowym Pawła Cieślika ich sytuacja robiła się coraz trudniejsza (16:11). Gwardia dopiero przy serwisie Leona Dervisaja odrobiła część strat, a pomyłka w ataku Piotra Śliwki spowodowała, że oba zespoły w decydującą fazę premierowej odsłony weszły przy remisie (19:19). Jako pierwsi piłkę setową mieli wrocławianie, ale ich rywale doprowadzili do gry na przewagi. W niej dwie czapy Radziwona przechyliły szalę zwycięstwa na stronę ekipy znad Brdy (26:24).W drugim secie przebudziła się Gwardia, która po asie serwisowym Jana Fornala zaczęła budować sobie przewagę (6:4). W ataku uaktywnił się Łukasz Lubaczewski, a w bloku pokazał się Michał Godlewski (12:6). Visła była coraz bardziej bezradna. Nie pomagały jej ani pojedyncze zbicia Damiana Wierzbickiego, ani zmiany dokonywane przez Michala Masnego. Gospodarze raz po raz skutecznie grali blokiem, a seria zagrywek Godlewskiego spowodowała, że pewnie kroczyli do sukcesu w tej części spotkania (21:11). W końcówce w ataku przypomniał jeszcze o sobie Lubaczewski, a podopieczni trenera Murka gładko triumfowali 25:14.

W trzecią partię lepiej weszli przyjezdni, którzy po kontrze Wierzbickiego odskoczyli na 5:2. Wrocławianie próbowali ratować się blokiem, ale wciąż na fali była Visła. Nie pomagały im udane zbicia Godlewskiego, bo po drugiej stronie siatki punktowali Gutkowski i Wierzbicki. Gwardii udało się zbliżyć na 14:15, lecz na więcej nie było jej stać. Po akcji Pawła Cieślika to Visła ponownie przejęła kontrolę nad wydarzeniami na boisku (17:14). W ataku niemal nie do zatrzymania był Gutkowski, a zespół z Dolnego Śląska nie znalazł skutecznej recepty na powrót do gry. W końcówce przypomniał o sobie Maciej Krysiak, a Wierzbicki dał zwycięstwo gościom (25:21).

W pierwszej fazie czwartej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb, ale duet Wierzbicki/Krysiak w jednym ustawieniu zbudował przewagę Viśle (10:6). Asa serwisowego dołożył Krysiak, a Gwardia była coraz bardziej bezradna (12:7). Bydgoszczanie popisali się jeszcze szczelnym blokiem, a błędy w ataku pogrążały wrocławian (17:10). W końcówce goście grali jak z nut. Przy zagrywkach Gutkowskiego punktowali raz po raz, a seria bloków przypieczętowała ich zwycięstwo (25:11).

MVP: Damian Wierzbicki

Chemeko-System Gwardia Wrocław – Visła Proline Bydgoszcz 1:3
(24:26, 25:14, 21:25, 11:25)

Składy zespołów:
Gwardia: Dervisaj (2), Godlewski (13), Lubaczewski (16), Fornal (11), Cedzyński (5), Zawalski (2), Chmielewski (libero) oraz Schamlewski (7), Maruszczyk, Kuźmiczonek (1), Gryc
Visła: Elgert (1), Wierzbicki (23), Gutkowski (9), Krysiak (17), Radziwon (7), Cieślik (6), Bonisławski (libero) oraz Śliwka (2), Szczechowicz, Kwasigroch (1), Jędruszczak (libero), Narkowicz

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę