Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Przerwana niemoc Astry, beniaminek ponownie lepszy od Olimpii

I liga M: Przerwana niemoc Astry, beniaminek ponownie lepszy od Olimpii

fot. Artur Lawrenc - tauron1liga.pl

Po raz pierwszy od 10 grudnia Astra Nowa Sól dopisała do swojego konta zwycięstwo. Po sześciu porażkach z rzędu nowosolanie wygrali bez straty seta. Podopieczni trenera Andrzeja Krzyśko zakończyli serię zwycięstw Olimpii Sulęcin. W tym sezonie beniaminek po raz drugi okazał się lepszy od sulęcinian – w pierwszej części sezonu siatkarze z Nowej Soli we własnej hali wygrali 3:1.

Od początku spotkania w szeregach gospodarzy mnożyły się błędy. Mimo ofiarnej obrony sulęcinianie nie byli w stanie wyprowadzać skutecznych akcji. Swoje ataki kończył Marcin Brzeziński. Po kontrataku Bartosza Kowalczyka interweniował trener Chajec (5:12). W kolejnej akcji skutecznie zaatakował Grzegorz Turek. Z czasem w szeregach gości zaczęły pojawiać się błędy. Wciąż jednak dystans pozostawał wyraźny. Po kolejnym celnym zagraniu Kowalczyka było już 17:10 dla Astry, ponownie o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy. Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, nowosolanie lepiej prezentowali się w każdym elemencie. Efektowny blok na Suboticiu dał serię piłek setowych. Partię zamknął atak Kowalczyka.W drugim secie goście kontynuowali skuteczną grę. Gospodarze nie byli w stanie wyeliminować swoich problemów, po podwójnym bloku Astra odskoczyła na 8:3. W kolejnych akcjach dystans powiększał się. Goście górowali na siatce. Mimo dobrego przyjęcia sulęcinianie mieli problem z wyprowadzeniem skutecznych zagrań. Gdy kolejny raz zatrzymany został Subotić, interweniował trener Chajec (7:14). Po czasie Igor Subotić kończył swoje akcje (9:15). Mimo kolejnych zmian w szeregach Olimpii ich gra nie ulegała znacznej poprawie. Po ataku Tomasza Pizuńskiego było już 22:14 dla Astry. Atak Juranta przedłużył jeszcze grę, ale ostatnie słowo należało do Pranko.

Od początku trzeciej odsłony wynik oscylował wokół remisu. W szeregach nowosolan nie brakowało błędów. Po asie Prokopczuka o czas poprosił trener gości (8:6). Siatkarze Astry szybko odrobili straty (8:8). W dalszej fazie seta po obu stronach siatki skuteczne zagrania przeplatane były błędami a wynik pozostawał na styku. Dopiero po błędzie w polu zagrywki Michalaka i celnym kontrataku Sławomira Buscha Astra wyszła na prowadzenie 17:15 i tym razem grę przerwał szkoleniowiec gospodarzy. Mimo starań Aleksandra Grzegorczyka i Bogdana Juranta sulęcinianie mieli problem z odrobieniem strat. W końcówce ręki w ataku nie wstrzymywał Brzeziński, przy stanie 21:19 dla Astry drugą przerwę wykorzystał Łukasz Chajec. Po ataku po skosie Buscha goście mieli serię piłek meczowych (20:24). Decydujący punkt padł po ataku z drugiej piłki Łukasza Jurkojcia.

MVP: Bartosz Kowalczyk

Olimpia Sulęcin – MKST Astra Nowa Sól 0:3
(15:25, 17:25, 21:25)

Składy zespołów:
Olimpia: Lipiński (7), Turek (5), Subotić (4), Prokopczuk (2), Leitermeier (2), Michalak (5), Sobczak (libero) oraz Sawerwain (libero), Grzegorczyk (3), Jurant (7), Szymczak i Kłysz
Astra: Pizuński (9), Drzazga (2), Pranko (9), Kowalczyk (13), Brzeziński (12), Jurkojć (6), Foltynowicz (libero) oraz Kołtowski (libero), Busch (2) i Skibicki

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę