Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lechia bez seta w Świdniku

I liga M: Lechia bez seta w Świdniku

Atut własnego parkietu wykorzystali siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik, którzy przed własną publicznością pokonali w ramach rozgrywek I ligi mężczyzn Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0. Goście walczyli, ale popełniali zbyt dużo błędów, przez co nie ugrali w Świdniku nawet seta.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy dzięki Mateuszowi Łysikowskiemu zaczęli budować sobie przewagę (7:5). Przy zagrywce Marcela Hendzelewskiego tomaszowianie nie tylko wrócili do gry, ale też zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Po kontrze Wojciecha Szweda odskoczyli od rywali na 10:7, ale ci przy zagrywce Mateusza Rećko wrócili do gry. W kolejnych minutach oba zespoły grały zrywami. Częściej na prowadzeniu była Avia, ale w decydującą część premierowej odsłony oba zespoły weszły przy remisie (21:21). W końcówce kluczowa okazała się punktowa zagrywka Kamila Kosiby oraz blok Mateusza Siwickiego, które pomogły gospodarzom triumfować 25:22.

W drugim secie Avia poszła za ciosem, a po serii bloków odskoczyła od rywali na 6:2. Ci nie zamierzali się poddawać, a do walki poderwał ich Damian Baran. Konsekwentnie odrabiali straty, aż dzięki blokowi doprowadzili do remisu (12:12). Wówczas zaczęli popełniać błędy, a po zbiciu ze środka Rafała Obermelera świdniczanie wrócili do wysokiej przewagi (19:15). Roztrwonili ją w jednym ustawieniu, a dobre zagrywki Hendzelewskiego dały Lechii nadzieję na odwrócenie losów tego seta. W końcówce ta jednak zaczęła ona mylić się w ataku, a Siwicki na spółkę z Łysikowskim poprowadzili gospodarzy do sukcesu (25:23).

W pierwszej fazie trzeciej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb. Gospodarze częściej grali środkiem, ale też popełniali więcej błędów (7:7). Dopiero blok Siwickiego pozwolił im zbudować sobie niewielką nadwyżkę (10:8). Nie potrafili jej utrzymać, a Dawid Sokołowski dał remis Lechii (12:12). Wydawało się, że dwa bloki złamią gości, ale duet Sokołowski/Baran pozwolił im wrócić do gry (18:18). W kluczowych momentach znowu popełniali proste błędy, co nie pozwoliło im przedłużyć meczu. Skuteczny na siatce był za to Kosiba, który poprowadził świdniczan do wygranej (25:21).

MVP: Kamil Kosiba

Polski Cukier Avia Świdnik – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0
(25:22, 25:23, 25:21)

Avia: Walawender (4), Rećko (5), Obermeler (4), Siwicki (12), Kosiba (17), Łysikowski (11), Kuś (libero) oraz Guz (libero), Machowicz, Walczak, Matula
Lechia: Bieńkowski (1), Piotrowski (9), Hendzelewski (9), Bączek (1), Markiewicz (6), Szwed (4), Dzierżyński (libero) oraz Kędzierski (libero), Stolc (3), Baran (4), Tomczak, Kulik (3), Sokołowski (4), Stolc (3), Tomczak