Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Spacerek Energetyka, węgrowianki bezradne

I liga K: Spacerek Energetyka, węgrowianki bezradne

W inauguracyjnym meczu I ligi kobiet Enea Energetyk Poznań pewnie i wygrał z Nike Węgrów 3:0. Beniaminek z Węgrowa nie miał siatkarskich argumentów, wysoko przegrał wszystkie trzy sety i był tłem dla dobrze dysponowanych poznanianek.

W pierwszym secie spotkania do stanu po 6 toczyła się w miarę wyrównana gra. Dwie skuteczne akcje na siatce Marty Pamuły oraz dwa asy serwisowe Klaudii Laskowskiej sprawiły, że Energetyk prowadził 10:6. Nie do zatrzymania w ataku była Oriana Miechowicz, a ze skrzydła punktowała Julita Molenda. Przewaga poznanianek wzrosła wtedy do sześciu punktów (17:11). Przyjezdne popełniły wiele prostych błędów, miały też duże problemy z przyjęciem. Przy serii zagrywek Oriany Miechowicz było już 23:12. Niedługo później Martyna Szczepuła atakiem ze skrzydła zamknęła pierwszego seta.

W drugiej części spotkania węgrowianki dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 9:7. Następnie grę Nike napędziła Joanna Waszyńska, ale nie przyniosło to żadnych efektów, w natarciu były podopieczne trenera Marcina Patyka. Przy stanie 12:8 w polu zagrywki zameldowała się Katarzyna Urbanowicz i pozostała w nim do stanu 20:8. Przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem. Podobnie – jak to miało miejsce w pierwszym secie – popełniły wiele prostych błędów. Po asie serwisowym Oriany Miechowicz było 24:9, a seta atakiem zakończyła Martyna Szczepuła.

Ostatnia odsłona meczu niczym nie różniła się od dwóch poprzednich. Przewaga i dominacja Energetyka nie podlegała żadnej dyskusji, a set miał jednostronny przebieg. Drużynie z Wielkopolski wychodziło wszystko. Co rusz podbijała ona ataki swoich przeciwniczek. Na początku Energetyk prowadził 6:0. Kilka chwil później po atakach Marty Pamuły było 17:3. Węgrowianki stanęły w miejscu, trudno cokolwiek pozytywnego napisać o ich grze. Set ten zakończył się wysokim zwycięstwem gospodyń w stosunku 25:8.

Enea Energetyk Poznań – Nike Węgrów 3:0
(25:16, 25:10, 25:8)

Energetyk: Molenda, Miechowicz, Pamuła, Urbanowicz, Laskowska, Stachowicz, Rafałko (libero) oraz Szczepuła, Sobalska
Nike: Ryglewicz, Michałek, Karnicka, Bielińska, Trocińska, Waszyńska, Kucharska (libero) oraz Godlewska, Grabowska, Surlit