Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Rozgrywki przyspieszają, ciekawy mecz w Nowym Dworze Mazowieckim

I liga K: Rozgrywki przyspieszają, ciekawy mecz w Nowym Dworze Mazowieckim

fot. Michał Szymański

W I lidze kobiet drużyny rozegrają mecze w ramach 15. kolejki, niektóre ekipy rozegrają spotkania awansem. Do najciekawiej zapowiadającego się starcia dojdzie w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie tamtejszy LOS podejmie lidera tabeli ITA TOOLS Stal Mielec. Wicelider uda się na mecz do Mogilna, a Trans-Ann Płomień Sosnowiec zagra z Nike Węgrów. Solna Wieliczka we własnej hali zmierzy się z uczennicami ze Szczyrku. W Legionowie spotkają się dwie najsłabsze drużyny – LTS Legionovia będzie podejmować Częstochowiankę.

Lider tabeli ITA TOOLS Stal Mielec po blisko miesięcznej przerwie powróci do ligowych rozgrywek. Wielką niewiadomą pozostaje forma i dyspozycja zespołu z Podkarpacia. Mielczanki w 2023 rozegrały tylko jeden mecz. Było to spotkanie w ramach Pucharu Polski z Developresem Rzeszów, które przegrały 1:3. Pomimo porażki podopieczne trenera Wiesława Popika nie mają się czego wstydzić.  – Uczymy takich zachowań, a z takim zespołem jak Developres, trzeba zagrać odważnie i na maksa. Zagraliśmy chyba dobrą siatkówkę, ale rywal był wymagający i odkrył niektóre nasze mankamenty  – powiedział szkoleniowiec zespołu z Podkarpacia. Z kolei LOS wygrał w derbach Mazowsza z ostatnią Legionovią.  Drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego zbliżyła się na jeden punkt do czwartej Solnej, wyprzedza o jeden punkt BAS. Mecz ten będzie szczególnie ważny dla podopiecznych trenera Bartosza Kujawskiego w kontekście rozstawienia przed meczami play-off.  W pierwszej rundzie mielczanki pewnie i wysoko wygrały z LOS-em 3:0. Spotkanie to będzie meczem kolejki, więcej atutów po swojej stronie mają mielczanki w szeregach których grają bardziej doświadczone zawodniczki.Enea Energetyk Poznań zagra kolejny mecz wyjazdowy, tym razem uda się na spotkanie do Mogilna. Wydaje się, że o porażce w Białymstoku podopieczne trenera Marcina Patyka zapomniały na dobre. Poznanianki wywiozły komplet punktów z Węgrowa, zajmują drugie miejsce w tabeli i tracą do Stali cztery punkty. Ekipie z Wielkopolski po piętach depcze Płomień, który ma 35 punktów. Energetyk będzie faworytem starcia w Mogilnie, chcąc myśleć o wywiezieniu trzech punktów poznańska drużyna od samego początku musi zagrać na pełnych obrotach i z pełnym zaangażowaniem. Zadania tego na pewno nie ułatwią im mogilanki, które złapały kontakt punktowy z ósmą Nike. Wprawdzie Sokół traci dwa punkty do węgrowianek, ale ma rozegrane dwa spotkania mniej. Beniaminek w ostatniej kolejce gier rozbił Częstochowiankę 3:0. Czy tym razem przeciwstawi się wyżej notowanemu rywalowi. O tym przekonamy się w sobotę. W pierwszej rundzie pewnie wygrał Energetyk 3:0.

Dzień później podopieczne Michała Muszyńskiego rozegrają mecz awansem z 20. kolejki gier z Wieżycą Stężyca. Drużyna z Kujaw nie powinna mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa w tym spotkaniu. Stężyczanki na dobre zadomowiły się na dwunastym miejscu w ligowej tabeli i ciężko przypuszczać, aby je opuściły. Bilans dwóch zwycięstw i trzynastu porażek mówi sam za siebie. W spotkaniu tym Sokół będzie zdecydowanym faworytem.

Do Sosnowca zawita ekipa Nike Węgrów. Płomień wygrał w ostatniej serii gier z BAS-em na jego boisku. Istotnym elementem, który przyczynił się do wygrania tego meczu była zagrywka. –  Głównym elementem, który przyczynił się do naszego zwycięstwa była zagrywka, po naszej stronie było 13 asów serwisowych i 11 błędów w tym elemencie. Zagrałyśmy bardzo zespołowo, nie zwiesiłyśmy głów, każda z nas miała udział w tym zwycięstwie. Jak nie szło jednej zawodniczce to wzajemnie wspierałyśmy się, nie zastanawiałyśmy się nad tym co było wcześniej – powiedziała Monika Głodzińska. Jeżeli z takim zaangażowaniem i pełną koncentracją podejdą do meczu sosnowiczanki to powinny one zapisać na swoim koncie zwycięstwo. Siatkarki Nike w ostatniej kolejce uległy poznaniankom 1:3, dobre mecz przeplatają słabszymi. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami w Węgrowie Nike przegrała 2:3, choć prowadziła 2:0. więcej do powiedzenia w tym starciu powinny mieć siatkarki z Sosnowca.

Solna Wieliczka będzie chciała zatrzeć złe wrażenia po meczu z Karpatami Krosno. Niespodziewana porażka 2:3 sprawiła, że wieliczanki tracą do trzeciego Płomienia siedem punktów, mają jeden punkt więcej od piątego LOS-u. Chcąc myśleć o zwycięstwie w meczu z uczennicami ze Szczyrku podopieczne trenera Ryszarda Litwina nie będą mogły sobie pozwolić na przestoje. Drużyna ze Szczyrku zasygnalizowała w ostatnich dwóch meczach wzrost formy. W ostatniej kolejce uczennice nie grały, ich mecz ze Stalą został przełożony na 27 stycznia 2023 roku. W pierwszej rundzie dosyć niespodziewanie wygrały siatkarki ze Szczyrku 3:1.  Czy tym razem młode uczennice będą w stanie przeciwstawić się bardziej doświadczonym rywalkom z Małopolski? O tym przekonamy się w sobotę.

Do Częstochowy zawita Wieżyca Stężyca, rozegra z tamtejszą ekipą mecz awansem z 24. kolejki. Częstochowianka od momentu pojawienia się problemów finansowych przegrała dziesięć kolejnych meczów w stosunku 0:3. Zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i jest głównym kandydatem do spadku obok Legionovii Legionowo. Rywalem podopiecznych Anity Krzyczmonik będzie młoda drużyna ze Stężycy. Obie ekipy dzieli różnica zaledwie dwóch punktów na korzyść zespołu z Kaszub. W tym spotkaniu więcej do powiedzenia powinny mieć przyjezdne, w pierwszym meczu pewnie wygrały 3:0. Ewentualne zwycięstwo Wieżycy przybliży ją do utrzymania.

Dzień później ekipa spod Jasnej Góry rozegra mecz z ostatnią Legionovią. Drużyna z Mazowsza wygrał zaledwie jeden mecz, przegrała trzynaście. Legionowianki są zdecydowanie najsłabszą drużyną w tej lidze. Niewiele lepiej spisuje się Częstochowianka, która ma zaledwie osiem punktów. Wynik tego meczu wydaje się być sprawą otwartą. Więcej do powiedzenia w tym spotkaniu powinny mieć legionowianki.

Mecz rozegrany awansem:
Karpaty Krosno – Wieżyca 3:0

Mecz pomiędzy SAN-Pajdą Jarosław a BAS-em Białystok został przełożony na 5 lutego 2023.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę