Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Podział punktów w Wieliczce, Nike z jednym punktem

I liga K: Podział punktów w Wieliczce, Nike z jednym punktem

W ramach 5. kolejki I ligi kobiet drużyna Solna Wieliczka zmierzyła się z zespołem Nike Węgrów. Po ciężkim, pięciosetowym boju z wygranej cieszyć się mogły wieliczanki, chociaż niewiele brakowało by to węgrowianki wyszły zwycięsko z tej potyczki.

Mecz trochę lepiej rozpoczęły zawodniczki Nike Węgrów, które po ataku Joanny Waszyńskiej prowadziły 3:1. Wieliczanki starały się zniwelować różnicę punktową i w końcu po pojedynczym bloku Aleksandry Muszyńskiej doprowadziły do remisu (6:6). Tym razem na kilkupunktowe prowadzenie wysunęła się drużyna gospodyń, a po ataku Adrianny Muszyńskiej prowadziła 10:8.

Ich przewaga nie trwałą długo, ponieważ węgrowianki szybko wyrównały wynik, m. in. dzięki skutecznemu atakowi ze środka Moniki Karnickiej. Kilka następnych akcjach drużyny grały na podobnym poziomie, a wynik oscylował wokół remisu (13:13). Długo nie trzeba było czekać, aby wieliczanki wysunęły się na prowadzenie w końcowej fazie seta, a po ataku Adrianny Muszyńskiej prowadziły 21:18. Seta zakończyła Izabela Trochocińska autowym atakiem.

Druga partia na początku miała wyrównany przebieg, obie drużyny grały na podobnym poziomie (5:5). W pewnym momencie zespół Nike Węgrów zaczął wychodzić na prowadzenie, a po wygranej walce na siatce przez Joannę Waszyńską, uzyskał trzypunktową przewagę (9:6). Wieliczanki nie poddawały się i szybko wyrównały wynik (10:10), a następnie utrzymywały wynik w okolicach remisu (13:13, 16:16). Po kilku akcjach ponownie na prowadzeniu były przyjezdne, a po ataku Izabeli Trochocińskiej Nike Węgrów prowadził 21:17. Seta zakończyła Natalia Ciesielska atakując w aut.

Trzecia partia rozpoczęła się dobrze dla zespołu z Węgrowa, który po ataku Izabeli Trochocińskiej miał trzy „oczka” z przodu (4:1). Wieliczanki zaczęły odrabiać stratę punktową, dobrą grą popisała się Magdalena Grabka, a po autowym ataku Joanny Waszyńskiej na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). Gra przez dłuższy czas toczyła się punkt za punkt, aż sygnał do ataku dała Izabela Trocińska, po czym Nike Węgrów wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (20:18). W końcówce seta gra ponownie się wyrównała, a o każdym punkcie decydowały detale. Pierwszą piłkę setową miały węgrowianki dzięki punktowemu atakowi Izabeli Trocińskiej, jednak nie wykorzystały tej szansy. Rozpoczęła się gra na przewagi, którą wygrały siatkarki z Węgrowa (31:29).

Na początku czwartej odsłony drużyny grały na podobnym poziomie, ale to zespołowi Nike Węgrów udało się wypracować dwupunktową przewagę (5:3). Węgrowianki niemal bez przerwy utrzymywały prowadzenie w pierwszej części tej partii (11:7). Siatkarki Solnej Wieliczki punkt po punkcie odrabiały straty, a po punktowym bloku Ciesielczyk/Wojciechowska udało im się doprowadzić do remisu (13:13). Przez kilka następnych akcji gra toczyła się punkt za punkt, aż na zagrywkę poszła Magdalena Grabka, która zaliczyła świetny występ w tym elemencie i wyprowadziła swoją ekipę na prowadzenie (20:16). Partię zakończyła Jagoda Michałek posyłając zagrywkę w siatkę (25:19). Solnej Wieliczce udało się doprowadzić do tie-breaka.

Tie-brek lepiej rozpoczęły węgrowianki, które po wygranej akcji na siatce przez Jagodę Michałek prowadziły 4:1. Wieliczanki nie poddawały się i walczyły o każdy punkt dobrze pracując w systemie blok-obrona, a po dwóch skutecznych atakach Magdaleny Grabki doprowadziły do remisu. Przez następnych kilka akcji drużyny grały punkt za punkt (7:7). Pierwsze na prowadzenie wyszły siatkarki Nike Węgrów, które po ataku Moniki Karnickiej ze środka prowadziły 10:8. W końcowej fazie seta wieliczankom udało się odwrócić losy meczu, w ataku i na zagrywce świetnie spisywała się Adrianna Muszyńska. Ostatni punkt meczu zdobyła Magdalena Grabka obijając blok przeciwniczek (15:12).

MVP: Adrianna Muszyńska

UJ CM Solna Wieliczka – PMKS Nike Węgrów 3:2
(25:22, 20:25, 29:31, 25:19, 15:12)

Solna: Ciesielczyk (19), Muszyńska Aleksandra (10), Własowa (1), Trojnar (2), Ejsmont (2), Muszyńska Adrianna (25), Dutkiewicz A. (libero) orz Reszelewska (libero), Grabka (12), Ciesielska, Wojciechowska (2), Wełna (2) i Wieczorek (1)
Nike: Ryglewicz (12), Michałek (13), Karnicka (8), Bielińska (2), Trocińska (18), Waszyńska (20), Kucharska (libero) oraz Dutkiewicz W. (libero), Godlewska, Grabowska (1) i Surlit (2)