Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Podział punktów w Jarosławiu, LOS ze zwycięstwem

I liga K: Podział punktów w Jarosławiu, LOS ze zwycięstwem

Nie wykorzystał swojej szansy SAN-Pajda Jarosław w meczu przeciwko LOS-owi Nowy Dwór Mazowiecki. Ekipa z Podkarpacia prowadziła 2:1, a pomimo tego przegrała cały mecz. Było to czwarte zwycięstwo nowodworzanek w lidze. Zajmują one szóste miejsce, SAN-Pajda jest ósmy.

Od samego początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawały zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego. Ciężar gry na siebie wzięła Izabela Filipek, przy jej serii zagrywek było 10:4. W ataku punktowała Sandra Świętoń. Jarosławianki miały duże problemy z organizacją własnej gry, myliły się w ataku, nadziewały się na  szczelny blok swoich rywalek. Po ataku Katarzyny Kowalczyk było 13:8 dla zespołu gości. Jarosławianki były w odwrocie, a po tym jak została zablokowana Katarzyna Saj było 19:14 dla LOS-u. Do końca tej partii trwała dominacja i przewaga zespołu z Mazowsza. Atak Pauliny Reiter zakończył zmagania w tej partii.

W drugim secie ekipa gości dominowała na boisku. Pierwszoplanową postacią była Paulina Reiter, po jej zbiciu tablica wyników wskazała prowadzenie LOS-u 7:2. Seria błędów własnych drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego sprawiła, że SAN-Pajda zbliżył się do swoich rywalek na dwa punkty i przegrywał 7:9. Przy serii zagrywek Wiktorii Paluszkiewicz przyjezdne powiększyły przewagę do ośmiu punktów, kontrolowały przebieg spotkania do stanu 17:9. Wychodziło im niemal wszystko. Gospodynie w odwrocie, miały problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Po ataku Katarzyny Kowalczyk nowodworzanki prowadziły 19:12, nic nie zapowiadało późniejszych wydarzeń na boisku. Ciężar gry na siebie wzięła Weronika Krysztofiak, zawodniczka ta popisała się serią trudnych zagrywek. Ekipa LOS-u stanęła w miejscu w jednym ustawieniu straciła siedem punktów z rzędu, przegrywała 22:24. Seta atakiem ze skrzydła zamknęła Katarzyna Saj.

W trzeciej odsłonie meczu obie ekipy grały punkt za punkt do stanu po 6. Przyjezdne skutecznie zagrały w bloku, po tym jak została zablokowana Katarzyna Saj, prowadziły 10:8. Po asie Katarzyny Kowalczyk powiększyły swoją przewagę do trzech punktów (16:13). Do remisu doszło po asie serwisowym Weroniki Krysztofiak (17:17). Wynik oscylował wokół remisu do stanu 21:21, a dwa asy serwisowe Natalii Szmajduch przybliżyły miejscowy zespół do zwycięstwa w tym secie (24:21). Katarzyna Saj zakończyła rywalizację w tej części gry atakiem.

W czwartym secie spotkania gra obu ekip falowała. Najpierw prowadziły gospodynie po błędzie swoich rywalek i było 7:5. Następnie przy serii zagrywek Sandry Świętoń i asie serwisowym tej zawodniczki ekipa LOS- prowadziła 10:8. Jarosławianki nie poddawały się, szybko odrobiły straty, z dobrej strony zaprezentowała się Dagmara Dąbrowska. Z jej zagrywkami przyjezdne miały wiele problemów, popełniły wiele błędów własnych i przegrywały 12:16. Ekipa z Podkarpacia do stanu 20:15 dominowała na boisku, punktowała Weronika Krysztofiak. Ciężar gry na siebie w ekipie gości wzięła Paulina Reiter, dzięki niej podopieczne trenera Bartosza.Kujawskiego doprowadziły do remisu po 20 i poszły za ciosem. Końcówka seta należała do zespołu gości, po ataku Izabeli Filipek było 24:23. Błąd Katarzyny Saj zakończył zmagania w tej partii spotkania.

O tym komu przypadnie zwycięstwo musiał decydować tie-break. W nim najpierw gospodynie zbudowały sobie trzypunktową przewagę. Przyjezdne miały problemy ze skończeniem ataków, nadziewały się na szczelny blok SAN-Pajdy i przegrywały 1:4. Przy serii zagrywek Wiktorii Palsuzkiewicz ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego odrobiła straty i miała jeden punkt przewagi (5:4). Na zmianie stron boisk minimalnie lepsze były jarosławianki (8:7). Miejscowe siatkarki zbudowały sobie dwupunktową przewagę (9:7). Nie cieszyły się z niej zbyt długo. Katarzyna Maj popisała się asami serwisowymi, było 12:10 dla zespołu gości . Jak się później okazało był to punkt zwrotny tego seta, a atak ze skrzydła Sandry Świętoń zakończył ten mecz.

SAN-Pajda Jarosław – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:3
(20:25, 28:26, 25:22, 23:25, 12:15)

SAN-Pajda: Krysztofiak, Saj, Zięba, Szmajduch, Papszun, Dąbrowska, Machowska (libero) oraz Andrzejewska
LOS: Filipek, Świętoń, Maj, Reiter, Paluszkiewicz, Kowalczyk,  Balcerowicz (libero) oraz Kott, Grzelak, Gliwa