Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Płomień zgodnie z planem pokonał Libero

I liga K: Płomień zgodnie z planem pokonał Libero

Po czterech porażkach z rzędu Płomień Sosnowiec wygrał z niżej notowanym Libero 3:0. Było to dobre przetarcie przed środowym meczem w Pucharze Polski dla drużyny z Zagłębia.  Libero nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Na początku meczu po dwóch błędach własnych Płomienia prowadziło Libero 2:0. Gospodynie wyrównały, więcej do powiedzenia miały siatkarki zespołu gości. Magdalena Woźniczka punktowała polu zagrywki oraz w ataku, dzięki niej przyjezdne prowadziły 9:4. Sygnał do odrabiania strat dała Maja Bodzęta, sosnowiczanki zbliżyły się na dwa punkty, przegrywały 7:9. Do remisu po 13 doprowadziła Natalia Sidor,  w polu zagrywki ręki nie zwalniała Nikola Abramajtys, przy jej serii zagrywek miejscowa drużyna zbudowała sobie sześciopunktową przewagę (19:13). Słabe przyjęcie oraz błędy w ataku zadecydowały o porażce beniaminka w pierwszym secie. Ostatni punkt atakiem zdobyła Natalia Sidor.

W drugiej partii spotkania sosnowiecka drużyna prowadziła na 3:1, czujna gra na siatce i w bloku sprawiły  że przewaga Płomienia wzrosła do pięciu punktów (10:5). Aleksandrowianki pomimo niekorzystnego wyniku nie poddawały się, atakowała Oliwia Laszczyk oraz Julia Gliwa. Przy serii zagrywek Mai Bodzęty było 17:10 dla miejscowej ekipy. Błędy własne podopiecznych trenera Krzysztofa Zabielnego sprawiły, że w końcówce przewaga gospodyń zmalała do jednego punktu (21:20). Nie do zatrzymania w ataku była Oliwia Laszczyk, z dobrej strony pokazała się Klaudia Gajewska. Końcówka seta należała do Płomienia, as serwisowy Mai Bodzęty zakończył tę część meczu.

Odrzucone od siatki zawodniczki Libero seriami traciły punkty. Po ataku Barbary Cembrzyńskiej przegrywały 5:10, a po kiwce Nikoli Abramajtys 5:12. Nie mające nic do stracenia aleksandrowianki przy serii Oliwii Laszczyk zmniejszyły straty do trzech punktów (9:12). Wiele ożywienia w grę Płomienia wniosła Magdalena Trojnar.  Zawodniczka ta popisała się serią dziesięciu zagrywek, w tym trzema asami serwisowymi, było 23:9. Punktowy blok Wiktorii Paluszkiewicz zamknął ten jednostronny set.

Płomień Sosnowiec – Libero Aleksandrów Łódzki 3:0
(25:17, 25:21, 25:10)

Płomień: Paluszkiewicz (7),  Sidor (11), Cembrzyńska (11), Bodzęta (14), Maria Woźniczka (3), Abramajtys (14), Colik (libero) oraz Trojnar (3)
Libero: Kołodziejczyk,  Laszczyk (11), Wojtkiewicz (3), Magdalena Woźniczka (8), Gliwa (4), Gajewska (3), Ruśkiewicz (libero) oraz Lipińska, Mastalska (2),  Sobczak i Smeja (libero)