Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Płomień Sosnowiec zgodnie z planem wygrał z Nike Węgrów

I liga K: Płomień Sosnowiec zgodnie z planem wygrał z Nike Węgrów

Beniaminek z Węgrowa wysoko zawiesił poprzeczkę ekipie z Sosnowca, dzielnie walczył przez dwa sety i był bliski ich wygrania. Górę wzięło większe doświadczenie sosnowiczanek.  wygrały one cały mecz i znalazły się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Nike po tej porażce jest dziewiąta.

Do stanu po 5 obie ekipy grały punkt za punkt. Przyjezdne wypracowały sobie trzypunktową przewagę po ataku Joanny Waszyńskiej (8:5). Gospodynie odpowiedziały swoim rywalkom, po błędzie własnym ekipy Nike i był remis po 9. Gra obu drużyn falowała, a wynik oscylował wokół remisu (13:14, 15:15, 18:18). W końcówce seta podopieczne trenera Roberta Kupisza po atakach Aleksandry Ryglewicz i Natalii Godlewskiej prowadziły 21:19, a następnie po punktowym bloku tej zawodniczki 23:21. Węgrowianki nie wykorzystały swoich szans na wygranie tego seta. Gospodynie po zaciętej i emocjonującej końcówce rozstrzygnęły tę część na swoją korzyść.

W drugim secie meczu do stanu 7:7 wynik oscylował wokół remisu. Seria zagrywek Jagody Michałek sprawiła, że przyjezdne prowadziły 10:7. Do stanu 15:12 zespół z Mazowsza dyktował warunki gry, po czym gospodynie doprowadziły do kolejnego remisu (17:17). Przyjezdne nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Niemal do końca seta trwała gra punkt za punkt, przy stanie po 23 ostatnie dwa punkty zdobyły sosnowiczanki. Najpierw punkt w ataku zdobyła Oliwia Laszczyk, a następnie błąd w ataku popełniła Joanna Waszyńska.

Węgrowianki nie zagrały tak skutecznie jak miało to miejsce w dwóch poprzednich partiach. Proste błędy w ataku zespołu gości sprawiły, że gospodynie zbudowały sobie trzypunktową przewagę (9:6). Przy serii zagrywek Oliwii Laszczyk było 17:12. Trener Nike brał przerwy na żądanie, rotował składem, ale posunięcia te niewiele zmieniły w postawie jego drużyny. Węgrowianki seriami traciły punkty, przegrywały 16:22. Seta atakiem ze skrzydła zakończyła Oliwia Laszczyk.

MVP: Aleksandra Deptuch

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – Nike Węgrów 3:0
(26:24, 25:23, 25:19)

Płomień: Laskowska, Kurerowa, Nowak, Głodzińska, Laszczyk, Deptuch, Samul (libero) oraz Kaczmarzyk, Natanek, Śmietana, Wiśniewska (libero)
Nike: Michałek, Karnicka, Godlewska, Grabowska, Waszyńska, Surlit, Kucharska (libero) oraz Ryglewicz, Bielińska, Trocińska, Surlit i Dutkiewicz (libero)