Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Płomień Sosnowiec rozbił akademiczki z Warszawy

I liga K: Płomień Sosnowiec rozbił akademiczki z Warszawy

Pewne i wysokie zwycięstwo odniosły siatkarki Płomienia Sosnowiec.  W pokonanym polu zostawiły beniaminka z Warszawy, rozbiły go 3:0. Przyjezdne w żadnym z setów nie postawiły większego oporu, nie przekroczyły one bariery 20 punktów.

W zaledwie dziesięcioosobowym składzie w tym z dwoma libero przystąpiły akademiczki do meczu z Płomieniem.  Do stanu 4:4 warszawianki dotrzymały kroku swoim rywalkom. Przy serii zagrywek Nikoli Abramajtys Płomień odskoczył swoim rywalkom na cztery punkty (8:4). Stroną dyktującą warunki gry były gospodynie, warszawianki popełniły błędy własne,  nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Zawodniczki Płomienia odrzuciły od siatki swoje rywalki,  kontrataki zamieniały w punkty,  prowadziły 15:7. Po ataku Moniki Głodzińskiej przewaga Płomienia wzrosła do dziesięciu punktów (21:11). Seta atakiem zakończyła Monika Głodzińska.

W drugiej partii spotkania obraz gry nie uległ zmianie.  Gospodynie postawiły szczelny blok, którego nie potrafiły sforsować ich rywalki, prowadziły 6:3. Podopieczne Piotra Najmowicza były w odwrocie, popełniły błędy w ataku, traciły dystans punktowy do gospodyń. Po ataku Mai Bodzęty tablica wyników wskazała prowadzenie Płomienia 12:6. W ekipie z Warszawy punktowała Aleksandra Jedut, jej ataki na niewiele się zdały.  Siatkarka ta nie znalazła wsparcia wśród swoich koleżanek. Przy serii zagrywek Marii Woźniczki tablica wyników wskazała prowadzenie Płomienia 19:10. Prowadzenie miejscowej ekipy ani przez moment nie było zagrożone, seta atakiem ze skrzydła zamknęła Karolina Piśla.

Gospodynie po zbiciu Barabary Cembrzyńskiej zbudowały sobie trzypunktową przewagę (4:1). W AZS-ie szwankowało przyjęcie, przy serii zagrywek Mai Bodzęty przewaga miejscowej ekipy wzrosła do ośmiu punktów. Dodatkowo za krytykowanie orzeczeń sędziowskich czerwoną kartką został ukarany trener akademiczek Piotr Najmowicz (13:5). Set toczył się pod zupełne dyktando Płomienia, po tym jak została zablokowana Joanna Waszyńska było 20:10 dla sosnowiczanek. Set ten zakończył się wysokim zwycięstwem płomyków w stosunku 25:12.

MVP: Monika Głodzińska

Asotra Płomień Sosnowiec – AZS AWF Warszawa 3:0
(25:16, 25:15, 25:12)

Płomień: Paluszkiewicz (2),  Głodzińska (21), Cembrzyńska (6), Bodzęta (11), Woźniczka (4), Abramajtys (9), Colik (libero) oraz Klekot, Trojnar i  Piśla (2)
AZS: Nowakowska (1),  Cybulska (1), Słowik (2), Kierlewicz (3), Jedut (17), Waszyńska (8), Kosobucka (libero) oraz Ryglewicz (2),  Stafecka i  Rymko (libero)