Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo LOS-u na wyjeździe

I liga K: Pewne zwycięstwo LOS-u na wyjeździe

W 13. rundzie zmagań Sokół Mogilno zmierzył się z LOS-em Nowym Dworem Mazowieckim. Spotkanie od samego początku zdominowane było przez przyjezdne zawodniczki, w efekcie czego siatkarki LOS-u mogły cieszyć się z szybkiej wygranej za pełną pule punktów.

Już od pierwszej piłki na prowadzenie wysunął się LOS, który po ataku Katarzyny Kowalczyk miał już cztery „oczka” z przodu (6:2). Siatkarki z drużyny przyjezdnej cały czas znajdowały się na prowadzeniu, a nawet coraz bardziej je powiększały, mimo starań zawodniczek z Mogilna. W nowodworskiej drużynie świetnie radziły sobie Kowalczyk i Paulina Reiter, natomiast po stronie mogilnianek starały się odpowiadać Wiktoria Przybyło i Weronika Fojucik. Siatkarki z LOS-u grały spokojniej, pewniej i skuteczniej od gospodyń, co dobrze odzwierciedlał wynik, ponieważ po ataku Łucji Koziorowskiej prowadziły już 21:15. Gra Sokoła Mogilno niemal całkowicie stanęła, dodatkowo siatkarki popełniały sporo błędów, w efekcie czego zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego miały prostą drogę by zakończyć inauguracyjną partię. Uczyniła to Sandra Świętoń asem serwisowym (25:16).

Drugi set rozpoczął się wyrównaną grą, żadna z drużyn nie chciała by przeciwniczki wypracowały jakąkolwiek przewagę. Pierwsze na trzy punkty do przodu wysunęły się nowodworzanki, które po ataku z piłki sytuacyjnej Sandry Świętoń prowadziły 8:5. Siatkarki LOS-u coraz bardziej się rozkręcały, grały coraz lepiej i skuteczniej, a tym samym powiększały swoja przewagę nad przeciwniczkami, która po ataku Katarzyny Kowalczyk wynosiła sześć „oczek” (16:10). Nowodworzanki pewnie zmierzały po wygraną w drugim secie, natomiast mogilnianki nie mogły znaleźć sposobu, by je zatrzymać i przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Odsłonę ponownie zakończyła punktowa zagrywka Sandry Świętoń (25:16).

Rozpędzone siatkarki LOS-u trzeci set rozpoczęły od sześciopunktowego prowadzenia (7:1). Zawodniczki z Sokoła starały się odrobić różnicę w wyniku, dobrze na boisku spisywały się Paulina Stroiwąs i Weronika Fojucik, jednak to nowodworzanki cały czas znajdowały się na prowadzeniu. Gospodyniom spotkania udało się zmniejszyć przewagę przeciwniczek do dwóch „oczek”, jednak ich radość nie potrwała długo, ponieważ po akcji Katarzyny Kowalczyk przyjezdne ponownie zaczęły się wysuwać na kilkupunktowe prowadzenie, a dobra gra w polu serwisowym i blokiem tylko przybliżała je do zwycięstwa w partii i całym meczu. Mimo, że siatkarkom Sokoła Mogilno udało się w końcowej fazie seta odrobine zbliżyć do nowodworzanek, to ostatnia piłka meczu należała do Sandry Świętoń, która zakończyła rywalizację skutecznym atakiem (25:21).

MVP: Sandra Świętoń

MKS Sokół Mogilno – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
(16:25, 16:25, 21:25)