Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo SAN-Pajdy

I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo SAN-Pajdy

Zespół z Jarosławia zgodnie z planem wygrał z ostatnią Częstochowianką 3:0. Mecz nie miał większej historii, gospodynie od początku do końca kontrolowały jego przebieg. Jarosławianki tracą do ósmych Karpat osiem punktów i wciąż pozostają w grze o fazę play-off.

Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały gospodynie, przy serii zagrywek Patrycji Papszun było 6:0. Zespół gości miał duże problemy z przyjęciem, seriami tracił punkty. Z kolei przy serii zagrywek Dagmary Dąbrowskiej oraz atakach Katarzyny Saj było 12:1. O postawie przyjezdnych trudno cokolwiek napisać pozytywnego. Jarosławianki dominowały w każdym elemencie siatkówki. Po ataku ze skrzydła Dagmary Dąbrowskiej było 18:5. Tego jednostronnego seta atakiem zakończyła Martyna Zięba.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie, zespół znad Sanu dominował w każdym elemencie siatkówki. Przy serii zagrywek Weroniki Krysztofiak tablica wyników wskazała prowadzenie gospodyń 14:3.  Po tym jak punkt w bloku zdobyła Katarzyna Saj było 20:8. Set ten nia miał większej historii i podobnie jak pierwszy zakończył się wysokim zwycięstwem miejscowej drużyny, która ostatni punkt w tej części gry zdobyła punktowym blokiem.

Ostatnia partia meczu niczym szczególnym nie różniła się od dwóch poprzednich. Częstochowianki dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu po 6. Następnie swoją przewagę zaznaczyły siatkarki z Jarosławia, punktowały w bloku, prowadziły 13:9. Był to moment zwrotny tego seta. Gospodynie kontrataki zamieniały w punkty, ich przewaga wzrosła do sześciu punktów (17:11). Zespół z Częstochowy seriami tracił punkty, nie miał w swoich szeregach zawodniczki, która poderwałaby drużynę do skutecznej gry. Asem serwisowym ten mecz zakończyła Natalia Szmajduch.

SAN-Pajda Jarosław – Częstochowianka Częstochowa 3:0
(25:12, 25:14, 25:16)

SAN-Pajda: Krysztofiak, Saj, Zięba, Szmajduch, Papszun, Dąbrowska, Machowska (libero) oraz Hołowaty, Stroińska, Magierowska, Grzelak, Kubas (libero)
Częstochowianka: Tarnawska, Formela, Grabińska, Worwąg, Witkowska, Wrzesz-Drabik, Luftner (libero) oraz Kowalik