Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K:  Nike z dwoma punktami, porażka SMS-u po pięciosetowym meczu

I liga K:  Nike z dwoma punktami, porażka SMS-u po pięciosetowym meczu

fot. Karol Słomka

Kolejny pięciosetowy mecz rozegrała ekipa SMS Szczyrk, podobnie jak to miało miejsce w meczu z BAS-em przegrała 2:3, choć prowadziła 2:1. Nike odwróciła losy tego meczu na swoją korzyść i zapisała na swoje konto ważne dwa punkty.

Od samego początku meczu do zdecydowanych ataków ruszyły uczennice, które przy serii zagrywek Nadii Siudy prowadziły 6:0. W zespole z Węgrowa szwankowało przyjęcie, na domiar tego nie było zawodniczki, która poderwałaby zespół beniaminka do skutecznej gry. Set miał jednostronny przebieg i toczył sie pod wyraźne dyktando zawodniczek uczących się w Szczyrku. Po skutecznym zbiciu Zofii Brzozy było 17:8 dla zespołu gości.Zadowolone takim obrotem sprawy podopieczne trenera Waldemara Kawki rozluźniły się, a wykorzystały to miejscowe zawodniczki. Węgrowianki punktowały w bloku, oraz w polu zagrywki. Po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Matylda Grabowska Nike traciła pięć punktów (16:21). Ostatnie słowo w tym secie należało do zespołu gości. Atak Zofii Brzozy dał zwycięstwo przyjezdnym.

W drugiej partii do stanu po sześć obie ekipy grały punkt za punkt. Następnie swoją przewagę zaznaczyły zawodniczki ze Szczyrku, które po asie serwisowym Rozalii Moszyńskiej prowadziły 10:7. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener gospodyń. Posunięcie to na niewiele się zdało, bo wciąż stroną dyktującą warunki gry były siatkarki ze Szczyrku. Po asie serwisowym Igi Marszałkowicz prowadziły 15:12. Do stanu 17:14 młode siatkarki dyktowały warunki gry, po czym przytrafił im się przestój, który okazał się być dla nich bolesny w skutkach. Gospodynie odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w polu zagrywki. Mogła podobać się gra Aleksandry Ryglewicz oraz Jagody Michałek. Po bloku Moniki Karnickiej było 22:18, a atak Izabeli Trocińskiej zamknął tego seta.

W kolejnym secie w początkowej fazie gry wynik oscylował wokół remisu (3:3, 6:6). Gdy w polu zagrywki pojawiła się Zofia Brzoza, przewagę uzyskały przyjezdne, zawodniczka ta popisała się dwoma asami serwisowymi, a gospodynie popełniały błędy i było 11:6 dla SMS-u. Pomimo licznych prób i starań węgrowiankom nie udało się doprowadzić do remisu. Po kolejnym ataku Patrycji Łagidy było 18:13. Ton wydarzeniom na boisku nadawały podopieczne trenera Waldemara Kawki, ich przewaga wynosiła dwa – trzy punkty (19:16, 21:18). Punktowy atak Zofii Brzozy sprawił, że wygrana w tej części meczu przypadła siatkarkom ze Szczyrku.

Gospodynie chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji w tym meczu musiały wygrać partię numer cztery. Po asie serwisowym Jagody Michałek prowadziły 6:3. Podopieczne trenera Roberta Kupisza postawiły szczelny blok, którego nie potrafiły sforsować zawodniczki ze Szczyrku i przewaga Nike wzrosła do czterech punktów (10:6). Przy stanie 14:11 w polu zagrywki zameldowała się Zofia Brzoza, młode siatkarki odrobiły straty i miały jeden punkt więcej niż gospodynie (15:14). Odpowiedź zespołu z Mazowsza była natychmiastowa, w polu zagrywki ręki nie wstrzymywała Natalia Bielińska. Dzięki niej Nike prowadziła 19:15, młode siatkarki popełniły wiele błędów własnych w końcówce tej partii. Błąd własny w ataku zespołu gości zakończył tę część meczu. O tym komu przypadnie zwycięstwo musiał decydować tie-break.

W nim  od samego początku swoją przewagę zaznaczył zespół z Wegrowa. Po raz kolejny dała o sobie znać Natalia Bielińska, przy jej serii zagrywek było 8:3. Siatkarki SMS postawiły szczelny blok i zbliżyły się do swoich rywalek na dwa punkty, przegrywały 8:10. Na więcej nie było ich już stać, z dobrej strony zaprezentowała się Jagoda Michałek. Siatkarka ta zameldowała się w polu zagrywki przy stanie 12:9, popisała się trzema asami serwisowymi, tym samym dwa punkty zostały w Węgrowie.

MVP: Joanna Waszyńska

Nike Węgrów – SMS PZPS Szczyrk 3:2
(16:25, 25:19, 22:25, 25:19, 15:12)

Składy zespołów:
Nike: Ryglewicz, Michałek, Karnicka, Bielińska, Godlewska, Waszyńska, Dutkiewicz (libero) oraz Trocińska, Godlewska, Grabowska, Surlit  i Kucharska (libero)
SMS: Marszałkowicz, Moszyska, Łagida, Nadera, Siuda, Brzoza, Suska (libero) oraz Dombrowska, Pietrzak i Walczak

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę