Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niespodzianka w Białymstoku, BAS lepszy od Energetyka

I liga K: Niespodzianka w Białymstoku, BAS lepszy od Energetyka

fot. Karol Słomka

W swoim pierwszym meczu w 2023 roku zespół BAS Kombinat Budowlany Białystok podjął drużynę ENEA Energetyk Poznań, czyli wicelidera rozgrywek. Poznański zespół do Białegostoku przyjechał w okrojonym składzie, jednak gospodynie nie zamierzały dać przeciwniczkom taryfy ulgowej. Siatkarki BAS-u już od samego początku narzuciły własne tempo gry, co ostatecznie zaowocowało wygraną w trzech setach za pełną pule punktów. 

Mecz rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia białostoczanek, które po ataku Pauliny Niedźwieckiej (7:4). Poznanianki bardzo szybko doprowadziły do remisu i po chwili na tablicy wyników zagościł remis (8:8). Od tej pory gra prowadzona była punkt za punkt i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować większej przewagi. Przez chwilę na prowadzeniu znalazły się przyjezdne, jednak gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania, a następnie same wysunęły się na prowadzenie. Po ataku Barbary Sokolińskiej i asie serwisowym Karoliny Szczygieł-Głód zawodniczki BAS-u miały trzy „oczka” z przodu (19:16). Zawodniczki z Białegostoku pewnie zmierzały do wygrania inauguracyjnej partii, piłkę setową dala im Barbara Sokolińska, a w trzeciej próbie zakończyła set Pola Nowacka (25:21).Drugą partię siatkarki BAS-u rozpoczęły od trzypunktowej przewagi, którą bardzo szybko zniwelowały zawodniczki Energetyka (4:4). Przez kilka następnych akcji obie drużyny grały na podobnym poziomie. Raz jeden, a raz drugi zespół był na prowadzeniu, a wynik oscylował wokół remisu. Pierwsze na większe prowadzenie wysunęły się białostoczanki, które po ataku Pauliny Niedźwieckiej prowadziły 15:11. Poznanianki starały się gonić wynik, punkt z zagrywki zdobyła Julita Molenda, a w ataku Marta Pamuła i ostatecznie udało im się zmniejszyć różnicę punktową do jednego „oczka”. Siatkarkom Energetyka nie udało się doprowadzić do wyrównania, natomiast zawodniczki BAS-u przystąpiły do ataku i po dwóch asach serwisowych Julii Papszun prowadziły 22:18. W końcówce seta do gry wróciły poznanianki, które zaczęły bardzo dobrze zagrywać oraz świetnie radziły sobie w bloku. Swoją postawą zmusiły trenera Sebastiana Grzegorczyka do wzięcia czasu oraz do jednopunktowej różnicy w wyniku (24:23). Nie przeszkodziło to jednak Paulinie Niedźwieckiej zakończyć partii atakiem.

Początek trzeciego seta był wyrównany (5:5) i dopiero zgaszenie piłki przez Paulinę Niedźwiecką pozwoliło BAS-owi wyjść na dwupunktowe prowadzenie (9:7). W kilku kolejnych akcjach dobra gra białostoczanek i błędy popełniane przez poznanianki pozwoliły gospodyniom powiększyć przewagę do pięciu „oczek” (15:10). Zawodniczki z Białegostoku grały dobrze i pewnie zmierzały ku wygranej w całym meczu, natomiast siatkarki z Poznania przez dłuższy czas nie mogły znaleźć sposobu na swoje przeciwniczki. W poznańskiej drużynie punktowały Julita Molenda i Marta Pamuła, jednak nie były w stanie dogonić gospodyń. Ostatni punkt w meczu zdobyła Natalia Gronostajska, która zgasiła piłkę przechodzącą (25:20).

MVP: Karolina Szczygieł-Głód 

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – ENEA Energetyk Poznań 3:0
(25:21, 25:23, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę