Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS wygrał pewnie we własnej hali

I liga K: LOS wygrał pewnie we własnej hali

W ramach 12. kolejki I ligi kobiet LOS Nowy Dwór Mazowiecki podjął zespół Nike Węgrów. Spotkanie od początku do końca było kontrolowane przez siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego, które zwyciężyły bez straty seta. Wygrana za pełną pulę punktów poprawiła sytuację nowodworskiej drużyny w tabeli rozgrywek.

W mecz dobrze weszły siatkarki LOS-u, które po kilku dobry obronach i akcjach, prowadziły trzema punktami (4:1). Zawodniczki z Węgrowa nie zamierzały się poddać i jak najszybciej starały się odrobić różnicę punktową. Gospodynie spotkania nie ułatwiały im zadania i po asie serwisowym Katarzyny Kowalczyk prowadziły 7:4.Gdy węgrowiankom udało się zbliżyć wynikiem do przeciwniczek, to te dzięki dobrej grze ponownie odskakiwały na kilka „oczek”. Atak w aut Izabeli Panufnik i kilka skutecznych ataków Katarzyny Kowalczyk pozwoliły nowodworzankom wyjść na dziesięciopunktowe prowadzenie (19:9). Rozpędzone gospodynie pewnie zmierzały ku końcowi inauguracyjnej partii, natomiast siatkarki z Nike Węgrów nie mogły znaleźć skutecznego sposobu, by je zatrzymać. Seta zakończyła asem serwisowym Izabela Filipek (25:13).

Zawodniczki z Węgrowa drugą partię rozpoczęły od prowadzenia (3:0). Gospodynie szybko zaczęły odrabiać stratę punktową nie chcąc, by przyjezdne rozkręciły się w grze. Do remisu udało im się doprowadzić po pojedynczym bloku Sandry Świętoń na Jagodzie Michałek (6:6). W ciągu kilku następnych akcji nowodworzankom udało się wypracować niewielką przewagę, która po asie serwisowym Sandry Świętoń i ataku Pauliny Reiter powiększyła się do sześciu „oczek” (14:8). Zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego grały bardzo dobrze, popełniając mniej błędów niż ich przeciwniczki, w efekcie czego cały czas powiększały przewagę punktową coraz bardziej zbliżając się do zakończenia drugiej odsłony. W końcówce seta przyjezdnym udało się odrobić kilka punktów za sprawą swojej dobrej gry oraz błędów, które popełniały gospodynie, jednak nie powstrzymało to nowodworzanek przed zakończeniem partii na swoją korzyć. Seta zakończyła Katarzyna Kowalczyk skutecznym atakiem (25:19).

Trzecia odsłona od samego początku była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na większe prowadzenie. Dopiero po akcji Wiktorii Paluszkiewicz zawodniczkom LOS-u udało się zdobyć trzypunktowa przewagę, którą następnie powiększyły dzięki dobrej pracy bloku (11:7). Węgrowianki starały się odrobić różnicę w wyniku, w polu zagrywki bardzo dobrze zaprezentowała się Monika Karnicka, jednak to okazało się za mało, by przeciwstawić się przeciwniczkom, które po ataku Katarzyny Kowalczyk weszły w ostatnią fazę seta (20:16). Siatkarki z LOS-u w końcówce meczu poczuły się bardzo pewnie, co doprowadziło do pojawienia się kilku błędów, które ostatecznie nie przeszkodziły im w wygranej. Nowodworzanki zakończyły spotkanie skutecznym atakiem (25:20).

MVP: Wiktoria Paluszkiewicz

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Nike Węgrów 3:0
(25:13, 25:19, 25:20)