Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Lider tabeli z trzema punktami w Sosnowcu

I liga K: Lider tabeli z trzema punktami w Sosnowcu

Tarnowianki pokonały w Sosnowcu tamtejszy Płomień 3:0 i powiększyły przewagę w tabeli nad Stalą Mielec do sześciu punktów. Gospodynie pomimo ambitnej postawy musiały uznać wyższość swoich rywalek. Kolejny dobry mecz zanotowała libero tarnowianek, Anna Pawłowska, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Mecz w Sosnowcu w początkowym okresie gry miał wyrównany przebieg. Przy serii zagrywek Agnieszki Cur-Słomki tarnowianki zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (8:3). Sosnowiczanki miały duże problemy z przyjęciem,  popełniły wiele błędów własnych. Po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Gabriela Ponikowska, było 15:5 dla liderek tabeli. Set miał jednostronny przebieg, przyjezdne dominowały w każdym elemencie siatkówki. Miejscowe siatkarki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Błąd własny w polu zagrywki Płomienia zakończył tego seta.

W drugim secie meczu gospodynie poprawiły swoje przyjęcie, wynik oscylował wokół remisu (3:3, 5:5, 6:6).  As serwisowy Magdaleny Wawrzyniak oraz błąd własny Płomienia sprawił, że drużyna z Małopolski prowadziła 11:8. Sosnowiczanki wyrównały stan rywalizacji na 12:12, w polu zagrywki punktowała Barbara Cembrzyńska.  Grę przerwał trener Marcin Wojtowicz, było to dobre posunięcie. W roli głównej po raz kolejny wystąpiła Agnieszka Cur-Słomka, po jej zbiciach było 16:13 dla przyjezdnych.  Płomień przy serii zagrywek Wiktorii Paluszkiewicz zbliżył się na jeden punkt (19:20). Końcówka seta należała przyjezdnych, atak Aleksandry Gancarz sprawił, że liderki tabeli wygrały drugą partię meczu.

W ostatnim secie meczu podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego prowadziły 6:1. Z dobrej strony pokazała się Magdalena Trojnar. Odpowiedź tarnowianek była natychmiastowa, ciężar gry na siebie wzięła Klaudia Świstek. Przy jej serii zagrywek doszło do remisu po 8. Od tego momentu wynik oscylował wokół remisu (9:9, 11:11). Więcej do powiedzenia miały tarnowianki, punktowała Adrainna Kukulska, było 16:13 dla liderek tabeli. Ponownie szwankowało przyjęcie w zespole z Sosnowca, po asie serwisowym Aleksandry Gancarz było 20:15. Seria błędów własnych w końcówce seta oraz czerwona kartka dla Płomienia zadecydowały o porażce gospodyń.

MVP: Anna Pawłowska

Płomień Sosnowiec – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3
(14:25, 22:25, 17:25)

Płomień: Paluszkiewicz (5),  Głodzińska (14),  Cembrzyńska (5),  Bodzęta (2),  Woźniczka, Abramajtys (5),  Colik (libero) oraz Klekot (2), Piśla (5) i Trojnar (3)
PWSZ: Wawrzyniak (5), Szabo (7), Cur-Słomka (10),  Ponikowska (7), Gancarz (10), Świstek (5), Pawłowska (libero) oraz Kowalska, Szczygieł-Głód i Kukulska (3)