Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Lider tabeli z kompletem punktów w Stężycy

I liga K: Lider tabeli z kompletem punktów w Stężycy

Nie zwalnia tempa lider tabeli ekipa ITA TOOLS Stali Mielec. Mielczanki wywiozły komplet punktów z Kaszub, gdzie pokonały tamtejszą Wieżycę 3:1. Była to dziewiąta wygrana podopiecznych trenera Wiesława Popika.  Stężyczanki dzielnie walczyły w trzech setach, w czwartym nie miały zbyt wiele do powiedzenia i zeszły z boiska pokonane.

Otwarcie meczu należało do miejscowej drużyny. Po asie serwisowym Barbary Latos gospodynie prowadziły 4:2. Mielczanki szybko odpowiedziały. W polu zagrywki punkt zdobyła Katarzyna Bryda i był remis po 4. Podopieczne trenera Dawida Michora odskoczyły swoim rywalkom po błędzie mielczanek (9:6). Riposta liderek tabeli była natychmiastowa, przy serii zagrywek Pauliny Brzoski oraz skutecznej grze na siatce doszło do remisu po 10. Więcej do powiedzenia  na boisku miały miejscowe siatkarki, które po asie serwisowym Gołaszewskiej prowadziły 15:13. Grę przerwał trener Popik, a jego podopieczne szybko odrobiły straty i poszły za ciosem. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Weronika Gierszewska, w bloku punktowała Paulina Brzoska i było 19:17 dla drużyny z Podkarpacia. Po błędzie Wieżycy w ataku mielczanki prowadziły 23:18 i stanęły w miejscu. W jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu i przegrywały 23:24. Stężyczanki nie wykorzystały swoich szans na zamknięcie tego seta, miały w górze piłki setowe. Weronika Gierszewska atakiem ze skrzydła zakończyła grę w tej części meczu.

W drugim secie przyjezdne dzięki skutecznej grze Darii Dąbrowskiej prowadziły 7:1. Z biegiem czasu straty zniwelowały gospodynie. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Oliwia Milkowska, ze skrzydła punktowała Barbara Latos. Przewaga mielczanek zmalała do  dwóch punktów (13:11). Gospodynie dobrze zagrały w obronie oraz na siatce mogła podobać się gra Natalii Bandurskiej oraz Barbary Latos. Po ataku tej drugiej zawodniczki był remis po 18, a do stanu po 21 obie ekipy grały punkt za punkt. Wówczas ponownie w polu zagrywki zameldowała się Daria Dąbrowska. Po jej dwóch asach serwisowych i ataku Weroniki Gierszewskiej było 24:21 dla zespołu z Mielca. Seta atakiem ze środka zakończyła Sonia Kubacka.

W kolejnej partii spotkania gra obu ekip falowała i najpierw prowadziła Stal 4:1. Q bloku punkt zdobyła Weronika Gierszewska. Do remisu 5:5 doszło po tym, jak Anna Fiedorowicz zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki. Gospodynie lepiej zagrały na siatce, punktowały w bloku, miały trzy punkty więcej od zespołu gości (9:6). Miejscowe utrzymały przewagę do stanu 11:8, po czym stanęły w miejscu. Ciężar gry na siebie w drużynie gości wzięła Sylwia Kucharska, siatkarka ta popisała się trudnymi zagrywkami. Dzięki niej przyjezdne odrobiły straty i objęły dwupunktowe prowadzenie 13:11. Stężyczanki nie pozostały dłużne swoim przeciwniczkom, postawiły szczelny blok, którego nie potrafiły sforsować siatkarki z Mielca i zbudowały sobie trzypunktową przewagę (17:14). Było to przełomowy moment tego seta, Wieżyca do końca seta była w natarciu. Atak Barbary Latos sprawił, że gospodynie wygrały tego seta i pozostały w meczu.

Przyjezdne udanie otworzyły ostatnią część gry. Odrzuciły od siatki gospodynie, punktowały w tym elemencie, na początku seta prowadziły 6:1. Zespół z Kaszub nie zagrał tak dobrze jak to miało miejsce we wcześniejszych setach. Liderki tabeli podrażnione porażką w trzeciej partii całkowicie zdominowały boiskowe wydarzenia. Po tym jak została zablokowana Barbara Latos było 17:5 dla Stali. Miejscowe zawodniczki miały problemy z przyjęciem, w jednym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu. W końcówce przewaga mielczanek wzrosła do czternastu punktów (23:9). Mecz asem serwisowym zakończyła Weronika Gierszewska.

Wieżyca Stężyca – ITA TOOLS Stal Mielec 1:3
(25:27, 22:25, 25:22, 11:25)

Wieżyca: Bandurska, Milkowska, Spławska, Gołaszewska, Latos, Fedorowicz, Ropela-Puzdrowska (libero) oraz Piankowska i Kwiecińska (libero)
Stal: Bryda, Mucha, Gierszewska, Kubacka, Kucharska, Brzoska, Łyduch (libero) oraz Staniszewska, Daria Dąbrowska, Musiał, Chochołowska i Kulig