Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Lider tabeli pewnie i wysoko pokonał ostatnią Legionovię

I liga K: Lider tabeli pewnie i wysoko pokonał ostatnią Legionovię

Nie było większych emocji  siatkarskich w spotkaniu pomiędzy Legionovią Legionowo a ITA TOOLS Stalą Mielec. Przyjezdne dosyć pewnie wygrały z outsiderem tabeli w stosunku 3:0 i umocniły się na pierwszym miejscu.

Obie drużyny w tabeli dzieli przepaść, obie mają różne cele. Gospodynie z Mazowsza chciałaby utrzymać się w I lidze, a ekipa z Podkarpacia zamierza awansować do TAURON Ligi. Zespół z Legionowa tylko jeden raz cieszył się ze zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach, zajmuje ostatnie miejsce, mając na swoim koncie zaledwie dwa punkty. Legionovia wyraźnie odstaje od pozostałych zespołów, przegrywa mecz za meczem, a sytuacja w tabeli tej ekipy jest mało ciekawa.

Z kolei mielczanki są w bardzo dobrej dyspozycji, ich wygrana z beniaminkiem była jedenastym triumfem w lidze. Podopieczne trenera Wiesława Popika po tym zwycięstwie mają na swoim koncie komplet 33 punktów. Jeżeli dodamy do tego dwa zwycięstwa w Pucharze Polski, było to trzynaste kolejne zwycięstwo.

Sam mecz w Legionowie nie miał większej historii, od samego początku dominowały przyjezdne, które dosyć pewnie wygrały pierwszą partię spotkania. Nieco więcej walki było w drugim secie, w którym legionowianki przekroczyły barierę 20 punktów. Na tym emocje w tym spotkaniu się skończyły. W ostatniej partii spotkania wszystko wróciło do normy. Przyjezdne kontrolowały przebieg tej partii i podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie wysoko wygrały tę część zmagań. W sobotę zespół z Podkarpacia zmierzy się w Węgrowie z kolejnym beniaminkiem Nike.

LTS Legionovia Legionowo – ITA TOOLS Stal Mielec 0:3
(16:25, 22:25, 16:25)