Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Legionovia bez szans w zaległym meczu

I liga K: Legionovia bez szans w zaległym meczu

W zaległym meczu czwartej kolejki I ligi kobiet w Legionowie zmierzyły się LTS Legionovia i Trans-Ann Płomień Sosnowiec. Murowanymi faworytkami były siatkarki z Zagłębia, które nie pozwoliły rywalkom rozwinąć skrzydeł w tym spotkaniu i pewnie wygrały 3:0.

Kilka pierwszych akcji meczu było wyrównane, ale od stanu 3:2 dla Legionovii sosnowiczanki zdobyły pięć kolejnych punktów i ustawiły sobie grę na dalszą część seta. W żadnym momencie tej partii legionowianki nie zbliżyły się do Płomienia na taką odległość, która mogłaby pozwolić myśleć o nawiązaniu walki o zwycięstwo. Sosnowiczanki cały czas konsekwentnie pilnowały kilkupunktowej przewagi i ostatecznie wygrały tego seta 25:17.

W drugiej partii legionowianki trzymały się znacznie dłużej. Prawie do połowy seta gra toczyła się niemal punkt za punkt. Dopiero od stanu 13:12 siatkarki Płomienia zaczęły punktować seriami i zdobyły siedem punktów, pozwalając w tym samym czasie Legionovii tylko na jedną udaną akcję (20:13). Końcówka była już tylko formalnością. Sosnowiczanki tę partię wygrały 25:16.

W ostatniej partii zawodniczki Płomienia konsekwentnie małymi krokami budowały swoją przewagę, dokładając co jakiś czas punkt więcej. Główny szturm przypuściły przy stanie 9:6, kiedy zdobyły pięć punktów z rzędu. Było już jasne, że ten mecz zakończy się w trzech setach. Legionovia nie miała żadnych argumentów i nie była w stanie nawiązać równorzędnej gry. Sosnowiczanki wygrały do 19 i całe spotkanie 3:0.

LTS Legionovia Legionowo – Trans-Ann Płomień Sosnowiec 0:3
(17:25, 16:25, 19:25)